13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Ceramika na lakierze samochodowym- jak o nią zadbać?

3 min read

Kierowcy zwykle masę czasu poświęcają swoim samochodom. Często sprzątają wnętrze i wypełniają je przyjemnymi zapachami, a także dbają o wygląd zewnętrzny, kupując różnego rodzaju pasty polerskie i środki nabłyszczające. Nie da się jednak ukryć, że wraz z upływem kolejnych lat, samochód może już nie przypominać tego, który dopiero co zjechał z linii produkcyjnej. Najbardziej oznaki starzenia są zauważalne na lakierze samochodowym, który jest wystawiony na działanie czynników atmosferycznych, chemii, którą posypywane są drogi w sezonie zimowym, a także na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Rozwiązaniem więc staje się nałożenie na lakier ceramiki, jednak należy o nią odpowiednią dbać. W jaki sposób możemy zadbać o ceramikę samochodową i cieszyć się nienaganna estetyką auta przez długi czas?

Zobacz również   Efektywność paliwowa opon – czym jest i dlaczego ma tak duże znaczenie?

Dlaczego warto postawić na ceramikę samochodową?

Ceramika na lakierze samochodowym sprawia, że nasza karoseria zyskuje niewidzialny gołym okiem pancerz, który uchroni ja przed odpryskującymi podczas jazdy kamyczkami, drobnymi zarysowaniami, blaknięciem pod wpływem działania promieni UV, a także przed przywieraniem do niej uporczywych zabrudzeń. Jak więc łatwo można wywnioskować jest to idealne rozwiązanie, by zahamować upływ czasu widoczny na lakierze, a także uniknąć kosztownych wizyt u lakiernika. Ceramika na powłokę lakierniczą powinna zostać nałożona przez profesjonalistów jak np. autoklinika.bialystok.pl. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży zabezpieczania lakierów samochodowych i dysponuje ona wykfalifikowaną kadrą specjalistów, którzy bazując na wiedzy i zdobytym doświadczeniu, potrafią skutecznie nałożyć, wypolerować, a na końcu utrwalić powłokę ceramiczną. Dzięki nim nasze auto będzie mogło zachować swoją pierwotną estetykę na długie lata.

Zobacz również   Znakomite produkty Shiny Garage w konkurencyjnych cenach – Carstyle poszerza asortyment!

Jak zadbać o ceramikę na lakierze samochodowym?

Mówi się, że powłoka ceramiczna jest niezwykle trwała, jednak jest to uzależnione nie tylko od rodzaju powłoki, jakości jej nałożenia, ale także sposobu dalszej eksploatacji auta. Wiadomo, że jeśli będziemy wykorzystywać pojazd w dość trudnych warunkach i korzystać z myjni automatycznej, powłoka w ten sposób może nie przetrwać nawet roku. Jeśli zaś odpowiednio zadbamy o nasz samochód i nałożoną na niego ceramikę, nawet po upływie 5 lat, dalej będziemy mogli podziwiać efekty pracy fachowców. Dbanie o samochód z nałożoną ceramiką na lakier, w gruncie rzeczy nie powinno różnić się od tradycyjnych metod, pod jednym warunkiem- o ile są to prawidłowe czynności i nawyki. Zapomnijmy więc o myciu auta na myjni automatycznej, czy brutalnym szorowaniu lakieru gąbką nasączoną wodą z mydłem. Podczas mycia wykorzystajmy więc aktywną pianę, by rozpuścić brud a następnie opłukujmy auto czysta woda, by kolejno potraktować go dobrej jakości szamponem samochodowym. Znów należy karoserię opłukać, najlepiej wodą mineralizowaną pod ciśnieniem i można przejść do osuszania auta. Pojazd pokryty ceramiką samochodową, o wiele rzadziej będzie wymagał od nas dokładnego mycia, dlatego też warto przyłożyć się do tego procesu i wykonać go precyzyjnie.

Zobacz również   Co oznacza kontrolka samochód z kluczykiem / kłódką ?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.