śr.. sty 19th, 2022

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Skuteczna upraw konopi indyjskich

2 minuty czytany

W coraz większej liczbie krajów uprawa konopi indyjskich na własny użytek jestem dozwolona, warto zwrócić uwagę jednak iż ilości krzewów które możemy hodować jest ograniczona, coraz częściej osoby w krajach gdzie możliwa jest tego rodzaju uprawa rozpoczynają ją w domu.

Oczywiście roślinom należy stworzyć odpowiednie warunki, w tym wypadku będzie to odpowiednia gleba, wilgotność, oraz oczywiście oświetlenie. W tym przypadku warto pamiętać iż duża ilość światła wpłynie na prędkość wzrostu rośliny, dzięki temu będziemy mogli szybko liczyć na plony.

Skuteczna upraw konopi indyjskich

Namioty do uprawy konopi

Obecnie oferowane są specjalne pomieszczenia uprawowe, są to różnego rodzaju namioty w których będziemy mogli zmieścić kilka sztuk roślin, może być to także specjalna szafka która zapewni roślinom swobodny wzrost. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku będziemy mieli łatwość w montażu oświetlenia, całego wyposażenia które będzie niezbędne do hodowli marihuany. Oczywiście powinniśmy zadbać także o właściwe podłoże, może być to ziemia w doniczce, dodatkowo także można zastosować różnego rodzaju dodatki, kamienie wulkaniczne, bogate w składniki odżywcze, dzięki czemu rośliny będą wzrastały szybko, stworzymy bardzo dobre warunki do ukorzenienia.

Warto zwrócić uwagę iż w zależności od odmiany roślin, czy też fazy wzrostu mogą potrzebować różnej ilości światła, dlatego też często stosuje się specjalne programatory które zarządzają światłem, przykładowo światło może być dostarczane przez 12 lub też 16 godzin w ciągu doby, czym będzie zarządzało specjalne urządzenie z możliwością zaprogramowania. Z pewnością tego rodzaju rozwiązania pomogą nam osiągać maksymalne plony.

Oczywiście w zależności od sposobu uprawy możemy wykorzystać różny sprzęt do hodowli marihuany, możemy także stosować rozwiązania hydroponiczne, w tym przypadku uprawa będzie odbywała się na bazie wody, do której będziemy dostarczali odpowiednich składników, nawozów. Wielu hodowców uważa iż jest to najlepszy sposób, dzięki czemu plony możemy uzyskać dużo szybciej niż wykorzystując podłoże ziemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *