13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Czym są automatycznie kwitnące nasiona konopi?

2 min read

Nasiona marihuany automatycznie kwitnące są równie popularne wśród początkujących hodowców, jak nasiona feminizowane.

Są one łatwe w uprawie, ponieważ nie musisz się martwić o regularne cykle świetlne i ilość światła, jaką otrzymuje roślina konopi każdego dnia.

Czym są automatycznie kwitnące nasiona konopi?

Czy warto wybrać nasiona automatyczne konopi indyjskich?

Większość roślin konopi zaczyna kwitnąć, gdy zmniejsza się ilość światła, które otrzymują na co dzień. Na zewnątrz dzieje się tak, gdy słońce zaczyna zachodzić wcześniej w ciągu dnia, gdy pora roku zmienia się z lata na jesień. Hodowcy wewnętrzni mogą kontrolować, kiedy roślina kwitnie, zmniejszając dzienną ilość światła, którą rośliny otrzymują z 18 do 12 godzin. Jednak odmiana konopi o nazwie Cannabis ruderalis, która rozwinęła się w ekstremalnych północnych warunkach bez dużego nasłonecznienia, zacznie kwitnąć, gdy roślina osiągnie określony wiek. Konopie automatycznie zaczną kwitnąć niezależnie od ilości światła, jaką otrzymują, stąd nazwa nasion tej odmiany jest określana jako automatycznie kwitnąca.

Zobacz również   Luksusowe samochody zapewniają odpowiednie wrażenia - Rafał Grzebin

Ponieważ te konopie rosną i kwitną szybciej, hodowcy mogą mieć wiele zbiorów z roślin automatycznie kwitnących w ciągu jednego regularnego sezonu. Hodowlę nasion automatycznie kwitnących można rozpocząć wczesną wiosną, a konopie zakwitną podczas najdłuższych dni lata, wykorzystując wysokiej jakości światło do uzyskania większych plonów. Lub, jeśli zaczniesz późny sezon wegetacyjny, możesz posadzić nasiona automatyczne w maju lub czerwcu, a zbiory mieć jesienią. Ponadto rośliny automatycznie kwitnące są małe, dlatego są idealne do uprawy w pomieszczeniach i niewielkich pojemnikach oraz growboxach.

Odmiany roślin uzyskane poprzez nasiona automatyczne są znane z tego, że są mniej odporne na choroby i niekorzystne warunki. Ponadto, ponieważ są niewielkiego wzrostu, zwykle nie dają zbyt dużych plonów. Jednak siła działania odmian konopi automatycznie kwitnących znacznie wzrosła od czasu ich początkowego wprowadzenia, a niektórzy hodowcy krzyżowali ruderalis o niskiej zawartości THC z innymi, silniejszymi odmianami.

Zobacz również   Wskazówki i porady dotyczące zakupu samochodu

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.