17 czerwca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Hyundai Tucson – cena wersji Hybrid jest bardzo korzystna

3 min read

Hyundai Tucson to SUV, który cieszy się ogromną popularnością na polskim rynku. Nie ma w tym nic dziwnego: to pełnoprawny samochód rodzinny, oferujący wysoki poziom wyposażenia, dynamiczne jednostki napędowe, a przy tym dostępny w naprawdę atrakcyjnej cenie. Szczególnie godna uwagi jest wersja Hyundai Tucson Hybrid, która spełni oczekiwania osób szukających oszczędnego, dynamicznego samochodu wykorzystującego najnowsze technologie w dziedzinie napędu.

Hyundai Tucson mild hybrid – wstęp do świata napędu hybrydowego

Gamę wariantów hybrydowych otwiera Hyundai Tucson w wersji mild hybrid. To klasyczne rozwiązanie stosowane przez koreańskiego producenta w wielu modelach, wciąż cieszące się uznaniem zarówno wśród kierowców, jak i mechaników.

Technologia mild hybrid polega na tym, że silnik benzynowy – w tym przypadku 1.6 T-GDI o mocy 150 lub 180 KM – jest wspierany przez generator elektryczny dodatkową mocą i momentem obrotowym. Dzięki temu wyraźnie poprawia się dynamika pojazdu, a przy tym spada zużycie paliwa. Układ jest niezawodny, co gwarantuje wieloletnią, bezproblemową eksploatację.

Zobacz również   Kamery termowizyjne - czym są i jak działają?

Hyundai Tucson Hybrid – gdy szukasz oszczędności i niezależności

Kolejną propozycją w gamie koreańskiej marki jest Hyundai Tucson Hybrid, gdzie mamy już do czynienia z klasycznym układem napędu hybrydowego. Bazowa jednostka 1.6 T-GDI współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 44,2 kW, co daje łączną moc układu na poziomie aż 230 KM (350 Nm momentu obrotowego).

Hyundai Tucson Hybrid doskonale sprawdza się w warunkach miejskich, nie wymagając przy tym uzupełniania energii w akumulatorze z zewnętrznego źródła. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z szybkich ładowarek.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid

Najwyżej pozycjonowana w gamie modelu Tucson jest wersja z napędem Plug-in Hybrid. Jak sama nazwa wskazuje w tym przypadku energię do zasilania silnika elektrycznego uzupełniamy z zewnętrznego źródła, na przykład publicznej ładowarki czy domowego gniazdka w garażu.

Zobacz również   Po czym poznać profesjonalny serwis Apple?

W Hyundaiu Tucson Plug-in Hybrid producent zastosował jednostkę benzynową 1.6 T-GDI współpracującą z silnikiem elektrycznym – łączna moc układu to aż 265 KM, a moment obrotowy wynosi 350 Nm. Co ważne, tym samochodem można się poruszać również w trybie w 100% elektrycznym.

Atrakcyjna cena Hyundaia Tucson

Hyundai Tucson jest jednym z najlepiej wycenionych SUV-ów w swojej klasie, zwłaszcza w przypadku wersji Hybrid i Plug-in Hybrid. To kusząca propozycja dla osób, które szukają funkcjonalnego, rodzinnego samochodu do codziennych dojazdów do pracy oraz regularnych wypadów za miasto czy na dłuższe wakacje.

Cenę Hyundaia Tucson poznasz podczas wizyty w salonie autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. W rozmowie z doradcą zapytaj o aktualne promocje oraz o egzemplarze dostępne od ręki, a także o specjalne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing lub wynajem długoterminowy).

Zobacz również   Elite 3 – nowy alkomat półprzewodnikowy od AlcoSense

Więcej o Hyundaiu Tucson przeczytasz na stronie https://www.mmcars.pl/hyundai-tucson-katowice-cena-hybrid-plug-in-jazda-testowa-uzywane.

 

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.