czw. Maj 6th, 2021

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Umowa kupna sprzedaży samochodu 2018. Wzór do druku

2 minuty czytany

Umowa kupna-sprzedaży samochodu nie jest trudnym do sporządzenia dokumentem, ale trzeba uważać na wszystkie dane, jakie się wpisuje. Mała pomyła może mieć następstwa prawne, dlatego lepiej dwa razy wszystko sprawdzić przez podpisaniem.

W Internecie można znaleźć wzór, który jest wypełniony i wtedy można będzie dowiedzieć się jak prawidłowo ma to wyglądać. W umowę kupna sprzedaży powinny znaleźć się dane dotyczące miejsca zawarcia umowy jak i daty. Pamiętajmy, że od daty na umowie mamy określmy czas na rejestracje samochodu oraz na obowiązek związany z jego ubezpieczeniem. Kolejnym krokiem jest wpisanie danych sprzedającego oraz kupującego. Jeśli to osoba prywatna do podajemy adres, PESEL, imię, nazwisko w przypadku firmy będzie to nazwa firmy oraz NIP. Przechodzimy później do marki samochodu, roku produkcji oraz numer nadwozia. Numer nadwozia trzeba dokładnie sprawdzić czy zgadza się z dokumentami, jakie otrzymaliśmy.

Umowa kupna sprzedaży samochodu 2018. Wzór do druku

To nie wszystko, co ma się znaleźć w umowie, bo jeśli jest numer silnika to również go spisujemy. Dzisiaj mało, kto to robi, bo prawo się zmieniło i nie trzeba zgłaszać silnika po jego wymianie do wydziału komunikacji. Potrzebny będzie numer rejestracyjny i karta pojazdu. W każdym dokumencie, który mamy przed sobą sprawdzamy zgodność danych z numerami, jakie widzimy. Wpisujemy w umowie również katulany przebieg. Najlepiej zrobić to samodzielnie i sprawdzić samodzielnie. Wpisać można kolor oraz cenę sprzedaży samochodu. Jeśli samochód zawiera jakiekolwiek usterki to muszą być opisane. Oświadczenie kupującego o znajomości stanu technicznego pojazdu jest bardzo ważne. Na samym dole znajduje się miejsce na podpisy sprzedającego oraz kupującego. Samochód nie powinien mieć żadnych ukutych wad, które przed nami sprzedający zataił. Jeśli tak będzie to mamy podstawę prawną do oddania samochodu i żądania zwrotu pieniędzy. Na umowie wpisujemy faktyczną kwotę, a niezaniżoną, bo w razie problemów właśnie tę kwotę odzyskamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *