15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Obowiązkowe wyposażenie auta. Co musimy wozić w samochodzie?

2 min read

Bardzo często zapominamy o tym żeby mieć na wyposażeniu apteczkę, w której będzie się znajdowało to wszystko, co najbardziej potrzebne. Jeśli wybieramy się poza granicę kraju to trzeba będzie sprawdzać nie tylko to czy mamy mieć apteczkę, ale również to, co ma się w niej znaleźć.

lepiej sprawdzić wszystko przed wyjazdem niż przekonać się o tym przy kontroli, która może być dla nas bardzo kosztowna. Poza apteczką istotne mogą być kamizelki, ale nie tylko dla kierowcy, ale dla wszystkich pasażerów oraz gaśnica. Przed wyjazdem sprawdzajmy, do kiedy jest legalizacja takiej gaśnicy. Według polskich przepisów z 2002 roku musimy mieć na wyposażeniu gaśnice oraz trójkąt ostrzegawczy. Gaśnica ma być w łatwo dostępnym miejscu żeby w razie, czego można było jej użyć. Trójkąt to bezpieczeństwo, jeśli dojdzie do awarii, dlatego jego posiadanie ma bardzo duże znaczenie. Gaśnica w razie pożaru nie ma może zbyt dużej pojemności, ale to może wystarczyć żeby z tego jakieś efekty.

Zobacz również   BMW 4 Seria: Wymiana amortyzatora dla lepszej wydajności i komfortu jazdy


Apteczka, kamizelka, gaśnica. Co trzeba, a co warto mieć w aucie?

Obecnie nie ma obowiązku posiadania apteczki w samochodzie, ale warto ją mieć dla bezpieczeństwa. Jeśli nam się nie przyda to przydać się może komuś, komu będziemy udzielać pomocy, a zatem będziemy bardzo dobrze przygotowani. W Polsce nie trzeba mieć kamizelki odblaskowej, ale naprawdę warto ją posiadać, bo w nocy z daleka będziemy bardzo dobrze widoczni. Awaria samochodu czy problemy z kołem to czas, kiedy można będzie na zewnątrz wyjść w kamizelce widocznej z bardzo daleka. Przydaje się również mieć linkę holowniczą aczkolwiek współcześnie bardziej korzysta się z ubezpieczenia i assistance. Przydają nam się również żarówki i to cały komplet. Jeśli zatrzyma nas policja i będzie przepalona jedna z żarówek to można otrzymać mandat, a nawet zakażą nam dalszej jazdy, a tak wymieniamy ją na nową i mamy problemy z głowy. Na pewno w dłuższe trasy czymś przydatnym będzie radio CB. Można komunikować się z innymi szukać drogi, dowiadywać się o wypadkach, jakie są przed nami.

Zobacz również   Opel Grandland X - Wymiana baterii w pilocie dla Twojej wygody

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.