16 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Przyciemnianie szyb w samochodzie. Legalne czy nie?

2 min read

Przyciemnione szyby nigdy nie wychodzą z mody. Samochód prezentuje się z nimi o wiele lepiej, ale poza tym, że dobrze to wygląda to w upalne dni jest wewnątrz o wiele stopni mniej niż przy zwykłych szybach.

Problem w tym, że wielu kierowców nie za bardzo orientuję się w przepisach, dlatego jeżdżą samochodami, które mają źle przyciemnione szyby. Niektórzy sami to zrobili, ale jest wielu takich, którzy takie auto kupili, bo było o wiele bardziej atrakcyjne. W przypadku nieprawidłowego przyciemnienia szyb w samochodzie można mieć do wyboru albo zabieranie dowodu rejestracyjnego albo na miejscu zrywanie folii. Jeśli zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie to i tak żeby odzyskać dowód rejestracyjny trzeba będzie folii się pozbyć. Wielu kierowców broni się w ten sposób, że kupili folię z atestem. Wszystko się zgadza, ale trzeba jeszcze sprawdzić, co w tym temacie mówi nam prawo, jakie obowiązuje w Polsce.

Zobacz również   Wynajem samochodu dla osób prywatnych? Wyjaśniamy, na czym to polega


Dlaczego warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Każdy samochód, który ma przyciemniane szyby wygląda bardziej rasowo i dlatego warto się tym tematem zainteresować. Wygląd dla wielu z nas ma znaczenie, dlatego trzeba przyciemnić sobie szyby. Trzeba tylko wiedzieć jak to wszystko należy zrobić. To nie jest tak, że w ogóle nie można mieć przyciemnianych szyb. Jeśli chodzi o szybę tylną i boczne tylne to nikt nie będzie się przyczepiał do tego, jaki mają kolor. Można przez nie nic nie widzieć, ale policja nam nic z tego powodu nie zrobi. Sytuacja zmienia się, kiedy mówimy o szybach przednich bocznych oraz o przedniej. Niektóre osoby przyciemniają sobie przednią szybę, przez co praktycznie nic w warunkach nocnych przez nią nie widać. Dokładnie tak samo jest na bokach. Jeśli chodzi o prawo, jakie w Polsce obowiązuje to mówi ono jasno, że przepuszczalność szyby przedniej musi być nie mniejsza jak 75%, a w przypadku szyb bocznych 70%. Wiele e kontroli na drogach wykazało, że szyby boczne przednie miały do 30% przepuszczalności światła, czyli w dzień nie było przez nie zbyt wiele widać, a w nocy już wcale.

Zobacz również   DPF - Jak skutecznie wyczyścić filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.