25 czerwca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Wynajem samochodu dla osób prywatnych? Wyjaśniamy, na czym to polega

3 min read

Wynajem długoterminowy budzi coraz większe zainteresowanie na polskim rynku motoryzacyjnym. Tę usługę wciąż jednak postrzega się głównie przez pryzmat oferty skierowanej do przedsiębiorców. Warto zatem wiedzieć, że wynajem samochodu dla osób prywatnych jest jak najbardziej możliwy i stanowi ciekawą alternatywę dla kredytu, a nawet zakupu gotówkowego. W naszym artykule omawiamy kilka najważniejszych faktów związanych z tą usługą.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to usługa, w ramach której wynajmujący – najczęściej autoryzowany dealer danej marki – użycza samochód najemcy na okres minimum 24 miesięcy (co wynika z obowiązujących w Polsce przepisów).

Najemca może normalnie korzystać z samochodu, niemal tak samo, jakby był jego właścicielem czy leasingobiorcą. Jedynym warunkiem ustalonym w umowie jest nieprzekraczanie uzgodnionego przebiegu – na przykład 20 000 km rocznie.

Zobacz również   Odkryj sekretne miejsce DPF! Co skrywa ten tajemniczy filtr?

W zamian za użyczenie pojazdu najemca ponosi comiesięczną opłatę abonamentową.

W czym wynajem samochodu dla osób prywatnych jest lepszy od kredytu?

Podstawowa zaleta wynajmu na tle kredytu samochodowego to brak wpłaty początkowej. Również kwota miesięcznego abonamentu jest znacznie niższa w porównaniu z ratą, ponieważ najemca nie spłaca ceny początkowej pojazdu, ale wyłącznie utratę wartości. W abonament wliczona jest również obsługa ze strony wynajmującego.

Tu przechodzimy do kolejnej zalety wynajmu, czyli maksymalnej wygody po stronie najemcy. Użytkownik samochodu nie musi się przejmować takimi kwestiami jaki wybranie i wykupienie pakietu ubezpieczeń, wybór i wymiana opon sezonowych, serwisowanie pojazdu czy likwidacja ewentualnej szkody. Zostaje mu tylko tankować samochód, dolewać płyn do spryskiwaczy i dbać o auto.

Zobacz również   Tesla Model 3 - Wymiana Wybieraka dla Lepszej Kontroli nad Pojazdem

Dodajmy również, że to najemca decyduje o sposobie zakończenia umowy. Może po prostu zwrócić kluczyki, przesiąść się do nowego auta w ramach kolejnej umowy wynajmu długoterminowego lub wykupić pojazd po aktualnej cenie rynkowej.

Czy wynajem długoterminowy jest dla Ciebie?

Wynajem samochodu to opcja, którą na pewno powinny rozważyć osoby:

  • często zmieniające samochody,
  • niemające potrzeby posiadania auta na własność,
  • chcące użytkować nowy lub prawie nowy samochód bez ponoszenia wysokiego kosztu zakupu,
  • ceniące sobie niskie i przewidywalne koszty stałe,
  • niemające czasu na to, aby zajmować się serwisem, ubezpieczeniem, oponami i innymi czynnościami obsługowymi.

Sprawdź oferty wynajmu samochodu dla osób prywatnych w jednym miejscu

Jeśli zainteresowała Cię opcja wynajmu długoterminowego pojazdu, to w poszukiwaniu najlepszych ofert od razu zajrzyj na stronę iBemo. To internetowa platforma, która daje bezpośredni dostęp do propozycji wynajmu od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Mazda, Citroen, Peugeot czy Hyundai).

Zobacz również   Toyota Corolla - naprawa zamka dla bezpiecznej jazdy

Na iBemo możesz samodzielnie dopasować parametry wynajmu, znaleźć auto dostępne nawet od ręki, poznać wszystkie koszty, a następnie wygodnie zawrzeć umowę online i odebrać wybrany samochodów w jednym z kilkunastu salonów Grupy w Polsce.

Więcej o wynajmie samochodu dla osób prywatnych czytaj w artykule na stronie https://ibemo.pl/wynajem-samochodu-dla-osob-prywatnych-swietna-alternatywa-dla-kredytu.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.