13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Sklep motoryzacyjny Kraków – dlaczego warto tu robić zakupy

3 min read

Dziś trudno sobie wyobrazić codzienną egzystencję bez samochodu. Jak każde urządzenie, wymaga on dbałości, serwisowania, okresowej wymiany elementów eksploatacyjnych oraz napraw. Aby ich dokonać, potrzebne są części i akcesoria wysokiej jakości. Sprawdźmy, w jakim sklepie najlepiej je nabyć w Krakowie i okolicach.

Dojazdy do pracy, szkoły, na zakupy, do urzędów… Weekendowe wypady poza miasto. Wakacyjne bądź urlopowe wyjazdy całą rodziną na drugi koniec Polski lub poza jej granice. Przejażdżki dla przyjemności. Do takich celów, oraz wielu innych, wykorzystujemy nasze samochody. Pojazdy te bywają nader intensywnie eksploatowane, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Kraków, gdzie chociażby natężenie ruchu wystawia pojazdy na próbę. Na ich serwisowaniu nie warto oszczędzać – zdecydowanie dobrą opcją jest inwestowanie w wysokiej jakości części zamienne, dzięki którym eksploatacja naszego auta będzie bezproblemowa i, w dłuższej perspektywie czasowej, tańsza.

Zobacz również   Jakie usługi wykonuje profesjonalny serwis samochodowy? Przewodnik dla klienta

Części samochodowe – oznaczenia

Części zamiennie i akcesoria do samochodów muszą posiadać homologację i spełniać wymogi jakościowe producenta. Nie wypełnią swojej roli, jeśli nie będą dopasowane do określonego modelu, wersji silnikowej i wyposażeniowej, a nawet rocznika. Toteż kupując części, należy zwracać uwagę na wszelkie ich parametry, w tym na jakość. Ta jest ważna, jeśli nie chcemy co chwilę wymieniać określonego elementu. Innymi słowy, lepiej wydać rzadziej większą kwotę, niż często płacić za taniochę.

Czy jednak istnieje możliwość określenia jakości części samochodowej przed jej zakupem? Owszem. Dzieje się tak za sprawą unijnych przepisów GVO, na podstawie których funkcjonuje ustandaryzowany system oznaczeń literowych części zamiennych. W Polsce są to:

1) O – oryginalne części zamienne, dystrybuowane w opakowaniach producentów samochodów; inaczej części oryginalne-serwisowe.

Zobacz również   Efektywność paliwowa opon – czym jest i dlaczego ma tak duże znaczenie?

2) Q – oryginalne części zamienne pochodzące z sieci dystrybucji ich faktycznych producentów na tzw. pierwszy montaż i sprzedawane w ich opakowaniach (np. produkty Magneti-Marelli, Valeo, Hella, Bosch itd.); inaczej części pierwszomontażowe.

3) P – tzw. części zamienne porównywalnej jakości z oryginalnymi, czyli takie, co do których producenci lub dostawcy mogą złożyć oświadczenie, że ich jakość odpowiada częściom oryginalnym. Określa się je powszechnie, choć niekoniecznie ściśle, zamiennikami.

4) Z – pozostałe części zamienne; mogą one być produkowane przy zastosowaniu innej technologii lub innych materiałów niż części oryginalne, przez co ich jakość z reguły jest znacznie niższa. Najczęściej są relatywnie tanie, ale ich użycie może wpłynąć na utratę gwarancji pojazdu, a nawet na bezpieczeństwo jazdy, nie wiadomo bowiem, jak zachowają się podczas zdarzenia drogowego.

Jaki sklep motoryzacyjny w Krakowie?

Zestaw części i akcesoriów samochodowych warto jest mieć w swoim garażu – niektóre wymiany można przeprowadzić samodzielnie, oszczędzając na mechaniku. Jeśli mieszkamy w Krakowie często zaopatrujemy się w lokalnych sklepach w naszych okolicach. Warto jednak zwrócić uwagę na sklepu online o zasięgu ogólnopolskim. Zwykle mają one znacznie szerszy asortyment i niższe ceny od sklepów lokalnych.  Dobrym przykładem jest sklep 7000 obrotów. Jest on dostępny pod adresem: https://7000obrotow.pl/. W ofercie znajdziemy asortyment ponad 500 tys. produktów: części oryginalnych bądź zamienników, filtrów, olejów, płynów i wszelkich innych elementów ułatwiających dbanie o samochód praktycznie każdej marki. Dostępne są one w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zobacz również   Zastanawiasz się nad zmianą opon na zimowe? Musisz to przeczytać!

Kraków i nie tylko

Oczywiście, nie tylko mieszkańcy Krakowa mogą robić zakupy w sklepie 7000 obrotów. Oferuje on wyroby renomowani producenci z gwarancja wysokiej jakości, dostępne dzięki sprawnej wysyłce na terenie całej Polski.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.