13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Motocykle elektryczne w świetnych cenach. Polski producent, dobra jakość

4 min read

Motocykl elektryczny może być bardzo dobrym wyborem nie tylko do miasta, ale też na dalsze wycieczki. Do niedawna takie pojazdy nie budziły większego zainteresowania z uwagi na ograniczony zasięg, ale ten zarzut jest już nieaktualny. Polska firma Super Soco wprowadziła na rynek modele, które pozwalają pokonać bardzo dalekie dystanse w absolutnej ciszy i… praktycznie za grosze. W dodatku teraz motocykle elektryczne tego producenta są dostępne w bardzo dobrych, promocyjnych cenach. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Super Soco.

Super Soco TSX

TSX to nowość polskiej firmy na rok 2021. Ten motocykl elektryczny sprawia bardzo dobre wrażenie już samym wyglądem. Prezentuje się dynamicznie i na pierwszy rzut oka trudno byłoby poznać, że mamy do czynienia z „elektrykiem”, a nie modelem spalinowym. Jednym z ciekawszych detali stylistycznych jest przednie dynamiczne światło LED, które nie tylko świetnie wygląda, ale też skutecznie oświetla drogę zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zobacz również   Jak wybrać odzież motocyklową na zimę, na co zwracać uwagę?

Warto zwrócić uwagę na przednie zawieszenie, które zostało żywcem zapożyczone ze świata motocykli wyścigowych. Mamy tutaj amortyzator hydrauliczny 35mm zapewniający lepszą odporność na skręcanie, a tym samym większą sterowność i łatwiejszą kontrolę nad pojazdem.

Za napędzanie motocykla odpowiada silnik marki BOSCH rozwijający moc 3000 W, o sprawności energetycznej 89%, pracujący z prędkością 580 obrotów na minutę oraz oferujący moment obrotowy na poziomie aż 140 Nm. To przekłada się na znakomite osiągi, szczególnie w warunkach miejskich. Dodajmy także, że zasięg tego motocykla elektrycznego wynosi do 75 kilometrów (z jedną baterią).

Super Soco TC max

TC max to jeden z najlepiej sprzedających się motocykli elektrycznych na polskim rynku. Kusi nie tylko atrakcyjna cena, ale także osiągi oraz wysoka jakość wykonania tego modelu. Motocykl wyróżnia się ciekawą stylistyką oraz szeregiem rozwiązań poprawiających jego właściwości jezdne. Warto tutaj wspomnieć m.in. o najlepszym w klasie rozkładzie masy pomiędzy przednim a tylnym kołem, napędzie przenoszonym paskiem, przednim i tylnym hamulcu ze zintegrowanym układem hamulcowym (CBS) czy pojemnej baterii litowej, która zapewnia zasięg aż do 110 kilometrów (średnia prędkość przejazdu 45 km/h, waga kierowcy 75 kilogramów).

Zobacz również   Jak się przeprowadzać, czyli kiedy, gdzie i czym

Ciekawostką są funkcje smart, które umożliwiają m.in. lokalizowanie skutera w czasie rzeczywistym, śledzenie trasy przejazdu czy automatyczne synchronizowanie informacji o stanie baterii – dzięki temu kierowca nie będzie zaskoczony np. zbyt niskim poziomem naładowania akumulatora, aby móc dojechać do domu.

Super Soco TS

TS jest jednym z pierwszych motocykli elektrycznych wprowadzonych na polski rynek przez firmę Super Soco. Można więc napisać, że przecierał szlaki dla innych modeli, przekonując polskich użytkowników do technologii e-napędu. Po latach ten motocykl wciąż ma wiele do zaoferowania, szczególnie w tak atrakcyjnej cenie – niecałych 10 000 złotych (w aktualnie trwającej promocji).

W modelu TS producent zastosował szereg bardzo ciekawych i przydatnych rozwiązań, by wymienić tylko inteligentny światłoczuły wyświetlacz LCD (wodoodporny, umożliwiający łatwy odczyt danych bez względu na warunki pogodowe), system hamulcowy zaczerpnięty z motocykla wyścigowego czy dynamiczne światła LED. Na pochwałę zasługuje także zasięg, który w wariancie z dwiema bateriami wynosi aż do 160 kilometrów.

Zobacz również   Car wrapping – Wszystko co powinieneś wiedzieć

Super Soco TC

Bardzo charakterystyczny model z oferty polskiego producenta, który na pewno przyciągnie uwagę fanów stylistyki retro. TC nie tylko rewelacyjnie wygląda, ale też jeździ, co jest zasługą mocnej, wysokowydajnej jednostki elektrycznej BOSCH. Zasięg, podobnie jak w modelu TS, jest uzależniony od liczby baterii – w wariancie z dwoma akumulatorami wynosi do 160 kilometrów. Motocykl może się rozpędzić do prędkości 45 km/h.

Zwracamy uwagę na wysoki komfort jazdy tym modelem, co w dużej mierze jest zasługą wypracowania idealnej pozycji za kierownicą zaprojektowanej w oparciu o zasadę złotej proporcji. Dzięki temu nawet dłuższe przejazdy tym motocyklem elektrycznym nie są męczące, a kierowca przez cały czas zachowuje pełną kontrolę nad torem jazdy tak w warunkach miejskich, jak i na trasie.

Jak widać oferta skuterów elektrycznych jest coraz większa, a ich jakość, zasięg oraz dynamika mogą zaskoczyć nawet wiernych fanów motocykli spalinowych. To naprawdę dobra alternatywa, zwłaszcza do miasta – i to dla wszystkich pojazdów silnikowych, a nawet dla komunikacji publicznej.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.