15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Jak wybrać odzież motocyklową na zimę, na co zwracać uwagę?

4 min read

Zapewne dla wielu osób posiadających motocykl zima jest szczególnie niesprzyjającą porą roku nie tylko ze względu na występujące wtedy utrudnienia na drogach, ale także z powodu przeszywającego zimna szczególnie odczuwalnego podczas autentycznej jazdy na tym jednośladzie. Istnieją takie rozwiązania jak montaż przedniej szyby w motocyklu, aby móc zapobiegać bezpośredniej styczności kierowcy z lodowatym wiatrem, niemniej czasami może to nie wystarczać.

Najbardziej skuteczną opcją na przeciwdziałanie otaczającemu nas zewsząd zimnu jest wyposażenie się w odzież adekwatną do występujących wtedy temperatur. Motocykliści jednak mają tę sprawę nieporównywalnie utrudnioną, gdyż osiągając większe prędkości na swoim pojeździe, podczas jazdy są oni wystawieni wprost na wiejących na nich wiatr, który domyślnie z narastającą szybkością zwiększa efektywność zaniżenia odczuwalnej temperatury. Zatem im szybciej będą się przemieszczać, tym większy chłód będą odczuwać, mimo że właściwa temperatura powietrza jest zupełnie inna.

Z tego powodu na rynku oferowane są elementy odzieży specjalnie dedykowanej osobom posiadającym motocykle. Należy jednak wspomnieć, że ceny takich części ubioru są zazwyczaj dosyć wysokie, zatem wielu potencjalnych nabywców takiego asortymentu jest postawionych przed trudnym dylematem, który przedmiot najbardziej opłaca się zakupić. Nie każdy w końcu może sobie pozwolić na zakup pełnego wyposażenia, zwłaszcza mając na względzie tak wysokie ceny tego rodzaju produktów. Wybór ten definitywnie może być również utrudniony z powodu ogromnego wyboru dostępnych na rynku przedmiotów będących rozdzielonych na całe mnóstwo różnorodnych wariantów o różniącej się od siebie funkcjonalności.

Zobacz również   Jak Wypalanie DPF Może Ożywić Twój Silnik i Oszczędzić Ci Pieniądze

Jak zatem w możliwie najprostszy sposób odnaleźć się w zakresie odzieży motocyklowej dedykowanej na okres zimowy oraz na jakie atuty warto zwrócić swoją szczególną uwagę podczas pierwszych etapów przeglądania ofert dostępnych na rynku? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Jakie elementy odzieży motocyklowej zdecydowanie najbardziej nam się przydadzą podczas okresu zimowego?

Zdecydowanie najlepiej jest w pierwszej kolejności skupić się na asortymencie, który bezpośrednio chroni możliwie jak największy obszar ciała przed zimnem oraz niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Jednym z bardziej oczywistych wyborów będzie zakup kurtki motocyklowej, które niezależnie od materiału wykonania zawsze będą zapewniać najlepszą izolację przed wiatrem podczas jazdy. Jeżeli mamy na względzie aspekty wyglądu, dostępne są warianty kurtek tekstylnych, skórzanych oraz jeansowych. Wartymi rozważenia są także kurtki ochronne, które poza skutecznym ociepleniem oferują również niebywałą protekcję przed odniesieniem wszelkich obrażeń podczas potencjalnego upadku z motocykla.

Zobacz również   Jak Wygląda DPF w Środku: Tajemnice Filtra Cząstek Stałych

Kolejnymi przedmiotami wartymi naszej uwagi powinny być motokoce dedykowane dla wszystkich pasażerów wszelkich motocyklów. W swoim zastosowaniu pozwalają na pokrycie znaczącego obszaru ciała kierowcy, zakrywając głównie jego nogi aż do wysokości pasa. Niektóre modele również umożliwiają drugiej osobie siedzącej za kierowcą na skorzystanie z takiego motokoca. Niemniej warto zwrócić szczególną uwagę na model motocykla, dla którego taki motokoc jest dedykowane, gdyż zazwyczaj mocowania tego akcesorium nie są kompatybilne z dowolną wersją lub marką pojazdu. Istnieją jednak na rynku motokoce uniwersalne, aczkolwiek są one gorzej dopasowane i mogą nie dawać tak dużej i skutecznej ochrony przed zimnem jak warianty ściśle dedykowane.

Jeżeli jednak chodzi o odzież dopełniającą nasz ubiór oraz wspomagającą izolację przed zimnem, jest dostępne na rynku pokaźne spektrum różnorodnych przedmiotów doskonalących skuteczność naszej ochrony. Do tego rodzaju akcesorium należą osłony szyi, ocieplacze, kołnierze oraz także niektóre chusty. Nie warto zapominać o butach, rękawicach, ocieplaczach na kolana, kominiarkach i odpowiednich spodniach. Dobrym dodatkiem do tej całości są również koszulki termoaktywne, które założone pod kurtką zapewnią nam optymalną temperaturę przy jednoczesnym odprowadzaniu wilgoci i zapewnianiu doskonałej oddychalności skóry.

Zobacz również   Rewolucyjny olej do silników 2.0 TDI z DPF - Zwiększ moc swojego auta!

Jakie opcjonalne akcesoria motocyklowe oraz części odzieży mogą nam się przydać podczas zimy?

Dobrą alternatywą dla grubych i ciężkich w wyczuciu rękawic są mufki, które zamocowane do motocykla zapewnią naszym dłoniom niezbędne ciepło do płynnego wykonywania ruchów w często dogłębnie mrożących temperaturach. Wiele innych akcesoriów jest zasilanych elektrycznie w celu zapewnienia jak najskuteczniejszego ocieplenia naszego ciała. Dobrym przykładem są wkładki elektryczne do butów, do których w zestawie najczęściej otrzymamy także pilot do zdalnego i optymalnego sterowania ogrzewaniem. Jest to doskonały produkt na zimę, gdyż zazwyczaj to właśnie przez głowę oraz stopy ucieka nasze cenne ciepło w warunkach zimowych. Innymi produktami zasilanymi elektrycznie są również kurtki, bluzy oraz rękawice, które przy jednoczesnej izolacji zimna z zewnątrz także pozwalają nam na dodatkowe ocieplenie.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.