15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Car wrapping – Wszystko co powinieneś wiedzieć

4 min read
Car wrapping – Wszystko co powinieneś wiedzieć

Coraz bardziej popularny Car Wrapping to nic innego jak usługa oklejania samochodów różnymi kolorami. W szerokiej ofercie firm oferujących tego typu usługi znajdują się zarówno kolory standardowe, jak i również niestandardowe, wyjątkowe kolory.
Dzięki Wrapping Car nie tylko szybko zmienimy kolor naszego auta, lecz także damy mu kompletnie nowy wygląd i stylistkę. Z racji dużej popularności wśród kierowców, staje się to coraz bardziej dostępna usługa a co za tym idzie, również atrakcyjna z punktu widzenia finansowego.

Jeśli więc planujemy zmianę wyglądu naszego auta odpowiednim kosztem, jest to najlepsza z dostępnych dziś metod na rynku, dzięki której będziemy w stu procentach zadowoleni!

 

Czym jest wrapping a car?

Czym jest car wrapping?Popularny Car wrappers to specjalna metoda oklejania samochodów folią samoprzylepną. Jest to w stu procentach bezpieczna folia, dzięki której nasze auto zostanie zabezpieczone, co daje nam sporą przewagę w wypadku zabezpieczenia lakieru zarówno przed warunkami atmosferycznymi, ale także w losowych sytuacjach pod marketami czy na lokalnych ulicach. Przy małych zarysowaniach czy stłuczkach folia bierze na siebie mechaniczne uszkodzenie, dzięki czemu jej wymiana jest potem zdecydowanie tańsza, niż naprawa szczególnie droższych i niestandardowych lakierów wielowarstwowych.

Zobacz również   Honda HR-V naprawa zamka - jak poradzić sobie z problemem?

Dzięki oklejaniu metodą Car Wrapping będziemy mogli nie tylko odmienić nasze auto, ale także wpłynąć na jego bezpieczeństwo podczas szybszej jazdy codziennej. Dzięki folii samoprzylepnej, wszystkie czynniki takie jak błoto, kamienie bądź sól idą na folię a nie na nasz lakier. Podobnie jest w lecie, kiedy samochód jest codziennie wystawiany na działanie czynników zewnętrznych. Mając do dyspozycji folię oklejoną metodą Car wrappers, lakier naszego auta nie traci swoich walorów wizualnych, przez co oszczędzamy bardzo dużą ilość środków na ewentualnej korekcie lakieru.

Pamiętajmy także, że to właśnie Wrapping car chodzi nas przez odbarwieniami lakieru, jego korozją, zmatowieniem a także wszelkimi zadrapaniami, które mogą być wynikiem parkowania pod marketem.

Zobacz również   Dlaczego wycieraczki samochodowe hałasują? Jak sobie z tym poradzić?

Car wrapping – czy można okleić auto samemu?

Czym jest car wrapping?

Oklejanie auta na własną rękę jest zdecydowanie odradzane. Niestety zdecydowana większość z nas nie ma albo wiedzy, albo warunków bądź po prostu narzędzi odpowiednich do oklejenia swojego auta. Przez brak którejkolwiek z tych kwestii, niestety narobimy naszemu autku więcej problemów niż pożytku.

Jest bardzo duża ilość filmów, które pokazują nieumiejętne nakładanie folii samoprzylepnej. Niestety w garażowych warunkach nie jesteśmy tego w stanie dobrze zrobić, przez co nasz lakier jest narażony na różne uszkodzenia mechaniczne podczas nakładania. Car Wrapping najlepiej powierzyć specjalistom, którzy mają odpowiedni sprzęt, wiedzę a także niezbędne w tym temacie doświadczenie. To ono przekłada się na efekt końcowy, czyli nasz sukces.

Zobacz również   Big Data przydatne do zarządzania nawet małą flotą pojazdów

Wrapping car – jaki rodzaj folii użyć?

Car wrapping – jaki rodzaj folii użyć?

Wszystko zależne jest od tego, jakie jest przeznaczenie wobec folii na naszym aucie. Jeśli myślimy o bardziej krótkim rozwiązaniu, wystarczy nam zastosowanie folii monomerowej. Jeśli jednak myślimy o bardziej zaawansowanym oklejaniu, użyjmy folii polimerowej lub folii wylewanej. Są to folie, które są troszkę droższe wytrzymałością. Dlatego też to rozwiązanie kierowane jest do osób z małymi potrzebami

Car wrappers – jak dbać o folię?

Car wrapping – jak dbać o folię?

Mając folię mamy takie same obowiązki, jak w wypadku lakieru. Stan folii będzie zależeć od naszego poziomu zainteresowania nią. W tym wypadku odradzamy jak w wypadku lakieru mycie w myjni automatycznej, ponieważ jest ona tak samo zła dla lakieru jak i dla folii.
Jeśli zaś chodzi o standardowe dbanie, korzystajmy z myjni bezdotykowej, bądź najlepiej z pomocy fachowców od mycia, którzy dodatkowo nakładają wosk po każdym myciu. Jeśli jednak nakładamy wosk sami, pamiętajmy aby zamienić go na specjalny wosk, który dedykowany jest foliom.

Patrząc na powyższe, będziemy zdecydowanymi fanami folii, którzy będą zadowoleni z jej codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.