16 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Kupno używanego samochodu – lista, dzięki której unikniesz podstawowych błędów

3 min read

Kupno używanego samochodu zwłaszcza od osoby prywatnej to wyzwanie. Zanim wybierzesz swój nowy samochód, potrzebujesz kilku odpowiedzi. Czego potrzebujesz, ile to zazwyczaj kosztuje, czy chcesz kupić prywatnie, czy wolisz kupować od profesjonalnego sprzedawcy? Ta lista kontrolna zakupu samochodu ochroni Cię przed najczęstszymi błędami przy zakupie auta.

Świat jest pełen samochodów. Dlatego zanim wybierzesz jeden z nich jako nowy używany samochód, musisz wiedzieć, jakie masz wymagania. Do czego powinien być używany Twój samochód? Do dojazdów do pracy? Na zakupy? Do przewożenia wielu rzeczy, na przykład na urlop na nartach? To zależy od tego, czego szukasz. Możesz wybrać więc używane kombi, mały samochód, sedana lub SUV-a.  Możesz postawić na silnik benzynowy, z napędem hybrydowym lub nawet jako samochód elektryczny. Ponadto liczą się takie kwestie jak bezpieczeństwo i wygoda. Czy jest coś, bez czego nie możesz się obejść? Dodatki takie jak pomoc w parkowaniu, nawigacja, klimatyzacja, Bluetooth czy podgrzewane fotele to w nowych modelach standard. Kiedy już to wszystko określisz, nadal istnieją szczegóły dotyczące koloru lub konkretnej marki samochodu. Kupując używany samochód, masz naprawdę szeroki  wybór.

Zobacz również   Na czym polega mycie detailingowe?

Kupujesz używany samochód: prywatny czy od sprzedawcy?

W dzisiejszych czasach wyszukiwanie samochodu online nie jest trudne. Funkcjonują liczne giełdy samochodowe i portale oferują duży wybór. Można wybrać także skup aut Kalisz. Zazwyczaj zakup samochodu podzielony jest na trzy fazy. Pierwsza to wybór wymarzonego samochodu. Poszukiwanie informacji online oraz określenie czy wolisz kupować od dealera używanych samochodów czy od osoby prywatnej. Oglądanie i kupowanie samochodu to druga kwestia. Przyjrzysz się swojemu samochodowi na miejscu i wypróbujesz go podczas jazdy. Prywatne oferty zwykle oferują niższą cenę. Z drugiej strony, poważny sprzedawca używanych samochodów to mniej stresu i ryzyka. Największą wadą zakupu prywatnego jest w większości wykluczona gwarancja. W związku z tym późniejszy zwrot lub reklamacja wad nie są możliwe. Liczy się odpowiednie przygotowanie. Kupując używany samochód, musisz odhaczyć kilka punktów na swojej liście kontrolnej.

Zobacz również   Top 5 Funkcji bezpieczeństwa, które powinien mieć każdy samochód elektryczny

Lista kontrolna przed zakupem auta

Lista kontrolna przeznaczona jest dla tych, którzy się spieszą i nie chcą niczego pominąć. Przedstawiamy wybrane punkty, które z naszego doświadczenia mają ogromne znaczenie. Jeśli nie masz czasu, aby zająć się szczegółami, sprawdź następujące punkty na naszej liście kontrolnej zakupu samochodu.

  1. Sprawdź nadwozie pod kątem śladów wypadków, rdzy lub uszkodzeń lakieru. Czy coś zostało przemalowane? 
  2. Czy poziomy napełnienia zbiorników płynu hamulcowego i płynu chłodzącego są prawidłowe?
  3. Sprawdź olej silnikowy i silnik.
  4. Spójrz na reflektory oraz stan przedniej szyby.
  5. Sprawdź elektronikę czyli szyby, szyberdach, lusterka zewnętrzne, światła, ogrzewanie tylnej szyby, wycieraczki
  6. Czy to co prezentuje licznik kilometrów pasuje do poziomu zużycia wewnątrz? Jeśli nie istnieje ryzyko manipulacji przy prędkościomierzu, a przebieg auta może być większy niż deklarowany.
  7. Sprawdź opony
Zobacz również   Znaczenie jakościowych akcesoriów samochodowych

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.