śr. Cze 23rd, 2021

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Jak sprawdzić przebieg po numerze VIN ?- za darmo

2 minuty czytany

Coraz częściej mówi się o tym, by przed zakupem samochodu sprawdzić numer VIN. Czym on jest? Jak sprawdzić przebieg po numerze VIN? Sprawdzamy!

Numer VIN – o czym mowa?

Numer VIN zwany również numerem nadwozia bądź numerem identyfikacyjnym pojazdu to numer, który posiadają wszystkie samochody. Składa się on z 17 znaków, wśród których są same wielkie litery oraz cyfry arabskie. Numer VIN zawiera w sobie informacje zarówno na temat producenta, miejsca oraz roku produkcji, jak i danych technicznych.

Sprawdzanie przebiegu po numerze VIN

Tylko bazując na informacjach o numerze VIN, można dojść do wniosku, że zawiera w sobie całkiem sporo informacji, w tym również daje możliwość wychwycenia nieścisłości w przypadku przebiegu. Niestety większość z nich jest skrzętnie ukryta za ciągiem tych 17 znaków, więc sam numer nic nam nie powie. Co możemy zrobić w takich przypadkach? Czy wiemy, jak sprawdzić vin za darmo? Odpowiedzią na nasze potrzeby może być specjalistyczny dekoder.

Dekodery VIN występują w różnej postaci, niektóre z nich są bezpłatne, co oznacza, że mamy zapewnione darmowe sprawdzenie numeru vin. Jednak warto też wiedzieć, że w sieci dostępne są też płatne dekodery VIN, więc jeśli zdecydujemy się na ich wykorzystanie, musimy liczyć się z dodatkowymi koszami.

Jak sprawdzanie przebiegu po numerze VIN wygląda w praktyce?

Prawdę mówiąc, nie ma jednego skutecznego sposobu na sprawdzenie przebiegu po numerze VIN. To, gdzie sprawdzić vin możemy, zależy od kilku czynników, w tym m.in. od tego, gdzie samochód był wyprodukowany, gdzie był serwisowany, jak również od tego, czy miał zapisywany przebieg w systemie. Jak w takim razie możemy sprawdzić poszczególne egzemplarze?

Najprościej da się sprawdzić przebieg samochodów zarejestrowanych w Polsce. W tym przypadku możemy zrobić to szybko i za darmo, a jedyne czego potrzebujemy to numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji. Następnie wystarczy wejść na stronę historiapojazdu.gov.pl, wpisać powyższe dane i wygenerować raport, by uzyskać wszystkie interesujące nas informacje o przebiegu.

W przypadku szwedzkiego numeru rejestracyjnego samochodu również za darmo możemy poznać jego przebieg, jak również wiele innych informacji. Aby sprawdzić potrzebne informacje, potrzebujemy numeru rejestracyjnego składającego się z 6 znaków (3 liter oraz 3 cyfr). Następnie wystarczy wejść na stronę transportstyrelsen.se i wpisać go w wyszukiwarkę.

Na tym jednak nie koniec propozycji, ponieważ w Internecie też nie brakuje innych dekoderów. Wystarczy sprawdzić, by przekonać się, że czeka tutaj na nas dekoder vin Szwajcaria, który pozwoli na sprawdzenie przebiegu samochodów zarejestrowanego w Szwajcarii. Nie brakuje też dekoderów VIN, które pozwolą sprawdzić przebieg pojazdów z innych państw. Do swojej dyspozycji mamy niemiecki dekoder vin, duński dekoder vin, czy nawet francuski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *