13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Jak sprawdzić przebieg po numerze VIN ?- za darmo

3 min read

Coraz częściej mówi się o tym, by przed zakupem samochodu sprawdzić numer VIN. Czym on jest? Jak sprawdzić przebieg po numerze VIN? Sprawdzamy!

Numer VIN – o czym mowa?

Numer VIN zwany również numerem nadwozia bądź numerem identyfikacyjnym pojazdu to numer, który posiadają wszystkie samochody. Składa się on z 17 znaków, wśród których są same wielkie litery oraz cyfry arabskie. Numer VIN zawiera w sobie informacje zarówno na temat producenta, miejsca oraz roku produkcji, jak i danych technicznych.

Sprawdzanie przebiegu po numerze VIN

Tylko bazując na informacjach o numerze VIN, można dojść do wniosku, że zawiera w sobie całkiem sporo informacji, w tym również daje możliwość wychwycenia nieścisłości w przypadku przebiegu. Niestety większość z nich jest skrzętnie ukryta za ciągiem tych 17 znaków, więc sam numer nic nam nie powie. Co możemy zrobić w takich przypadkach? Czy wiemy, jak sprawdzić vin za darmo? Odpowiedzią na nasze potrzeby może być specjalistyczny dekoder.

Zobacz również   Jaki najlepszy silnik diesla. Jaki wybrać?

Dekodery VIN występują w różnej postaci, niektóre z nich są bezpłatne, co oznacza, że mamy zapewnione darmowe sprawdzenie numeru vin. Jednak warto też wiedzieć, że w sieci dostępne są też płatne dekodery VIN, więc jeśli zdecydujemy się na ich wykorzystanie, musimy liczyć się z dodatkowymi koszami.

Jak sprawdzanie przebiegu po numerze VIN wygląda w praktyce?

Prawdę mówiąc, nie ma jednego skutecznego sposobu na sprawdzenie przebiegu po numerze VIN. To, gdzie sprawdzić vin możemy, zależy od kilku czynników, w tym m.in. od tego, gdzie samochód był wyprodukowany, gdzie był serwisowany, jak również od tego, czy miał zapisywany przebieg w systemie. Jak w takim razie możemy sprawdzić poszczególne egzemplarze?

Najprościej da się sprawdzić przebieg samochodów zarejestrowanych w Polsce. W tym przypadku możemy zrobić to szybko i za darmo, a jedyne czego potrzebujemy to numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji. Następnie wystarczy wejść na stronę historiapojazdu.gov.pl, wpisać powyższe dane i wygenerować raport, by uzyskać wszystkie interesujące nas informacje o przebiegu.

Zobacz również   Sklep motoryzacyjny Kraków - dlaczego warto tu robić zakupy

W przypadku szwedzkiego numeru rejestracyjnego samochodu również za darmo możemy poznać jego przebieg, jak również wiele innych informacji. Aby sprawdzić potrzebne informacje, potrzebujemy numeru rejestracyjnego składającego się z 6 znaków (3 liter oraz 3 cyfr). Następnie wystarczy wejść na stronę transportstyrelsen.se i wpisać go w wyszukiwarkę.

Na tym jednak nie koniec propozycji, ponieważ w Internecie też nie brakuje innych dekoderów. Wystarczy sprawdzić, by przekonać się, że czeka tutaj na nas dekoder vin Szwajcaria, który pozwoli na sprawdzenie przebiegu samochodów zarejestrowanego w Szwajcarii. Nie brakuje też dekoderów VIN, które pozwolą sprawdzić przebieg pojazdów z innych państw. Do swojej dyspozycji mamy niemiecki dekoder vin, duński dekoder vin, czy nawet francuski.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.