26 lutego 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Jak od początku do końca wygląda procedura odkupu odszkodowania?

3 min read

Jeśli jako osoba poszkodowana mamy poczucie, że przyznane nam odszkodowanie jest za niskie, warto skorzystać z odkupu odszkodowań. To procedura coraz częściej wykorzystywana przez wiele osób i dająca wiele korzyści. Na czym polega odkup odszkodowania? Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Jak skorzystać z odkupu odszkodowań krok po kroku?

Proces odkupu odszkodowań

Odkup odszkodowań bazuje na skorzystaniu z oferty firmy zajmujących się tymi czynnościami. Dzięki temu skorzystać możemy z wykupu świadczenia wypłacanego przez ubezpieczyciela, przy czym firma odszkodowawcza wykonują indywidualną ocenę co do kwoty, za jaką mogą wykonać odkup. Oferta tego typu zazwyczaj opiera się na cesji praw do składania roszczeń na rzecz firmy, jaka zajmuje się odkupem, w zamian za konkretne wynagrodzenie.

Zobacz również   Jak Wybrać Idealny Samochód Używany: Przewodnik

Jedną z najlepszych firm zajmujących się odkupem odszkodowań jest firma odszkodowawcza TB Ekspert. Jej pełną ofertę i przebieg procesu odkupu odszkodowania znajdziesz na stronie: www.tbekspert.pl

Dla kogo odkup odszkodowań?

Z usługi odkupu odszkodowań może skorzystać każda osoba, która doznała szkody na pojeździe nawet do 3 lat wstecz. Termin ten określa ustawa – w tym czasie możemy zgłaszać roszczenia związane ze szkodami komunikacyjnymi. To przekłada się na możliwość zgłoszenia szkody nawet po kilku miesiącach, starając się jednocześnie uzyskać jak najwyższą kwotę odszkodowania. Co ciekawe, termin 3 lat odnosi się także do momentu wydania ostatniej decyzji. Później dochodzi do przedawnienia i upływu czasu, w jakim można zgłaszać reklamacje, po czym sprawa całkowicie się przedawnia, jeśli nie zaczniemy działać.

Zobacz również   Niemiła woń z auta – kiedy odwiedzić mechanika?

Oferty firm odszkodowawczych są przeznaczone dla osób, które zgłaszają szkodę z własnego Autocasco lub z OC sprawcy. Nie trzeba martwić się zatem, że z usługi nie skorzystamy jeśli pozbędziemy się pojazdu w wyniku szkody całkowitej – wtedy także bez problemu można rozważyć odkup odszkodowania. Bardzo ważne jest w tym przypadku to, aby w procesie likwidacji szkody nie podpisywać ugody z ubezpieczycielem, gdyż automatycznie zamknie ona dalsze roszczenia.

Jak skorzystać z odkupu odszkodowania?

Jeśli pragniemy skorzystać z odkupu odszkodowania, na samym początku powinniśmy przesłać do danej firmy kosztorys napraw lub zgłosić się w celu podpowiedzi odnośnie tego, co zrobić aby taki kosztorys powstał. Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie poprawności rozliczenia szkody przez firmę zajmującą się odkupem odszkodowań, jak i przedstawienie konkretnej oferty. Klient ma za zadanie stwierdzić, czy zgadza się z ustaloną kwotą odkupu. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy odnośnie odkupu szkody w dogodnej formie. Pieniądze zazwyczaj pojawiają się na koncie klienta w ciągu kilku dni, dzięki czemu może on korzystać z dodatkowego zastrzyku gotówki.

Zobacz również   Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek? - wszystko, co musisz wiedzieć o procesie i kosztach

Odkup szkody komunikacyjnej daje nam wiele zalet, które są związane z oszczędnością czasu i nerwów, jakie wymagane są w drodze sądowej. Formalności załatwi za nas firma zajmująca się tymi czynnościami, dzięki czemu możemy spać spokojnie. Ustaloną kwotę odkupu możemy w każdym momencie negocjować, co jest kolejnym atutem. Proces ten jest o tyle korzystny, że możemy otrzymać taką kwotę, jaka faktycznie nam się należy, bez jej zaniżania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.