26 lutego 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Na co zwrócić uwagę wybierając dywanik do samochodu?

2 min read

Dywaniki samochodowe są jednym z najczęściej wymienianych elementów w samochodzie. Najczęściej takowej wymiany dokonujemy po prostu dla zachowania czystości w samochodowym kokpicie. Jak wiadomo dywaniki są stale narażone na różnego rodzaju zabrudzenia wnoszone do wnętrza samochodu na powierzchni butów. W związku z czym nie ma wątpliwości, że dywanik powinien być co jakiś czas wymieniony. Pojawia się jednak tytułowe pytanie – na co zwrócić uwagę wybierając dywanik do samochodu?

Na co zwrócić uwagę wybierając dywanik samochodowy?

Podczas zakupu dywanika samochodowego na pewno nie unikniemy wyboru pomiędzy dywanikami gumowymi a welurowymi. Dywaniki samochodowe wykonane z gumy są nieco bardziej praktycznym rozwiązaniem, gdyż łatwiej utrzymać je w czystości. Tak naprawdę wystarczy je wytrzepać a w razie większych zabrudzeń są bardzo łatwe w czyszczeniu przy użyciu wody i ewentualnych detergentów. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku dywaników welurowych. W tym przypadku pozostaje pranie dywaników i odkurzanie dywanika. Największą różnicą pomiędzy dywanikiem welurowym a gumowym jest to, że dywanik gumowy bardzo łatwo można zmoczyć i po prostu bez większego problemu pozbyć się wody. Natomiast welurowa powierzchnia musi wyschnąć co niestety jest czasochłonne i czasami może prowadzić do zawilgocenia.

Zobacz również   Subaru WRX - Wymiana sprzęgła dla niezawodnej jazdy

Kolejnym aspektem jest sposób mocowania dywanika w samochodzie. Niektóre dywaniki do zamocowania wymagają użycia specjalnych zaczepów. Jednak w większości modeli wystarczy po prostu dywanik umieścić na podłodze bez konieczności dodatkowego zaczepiania.

Podstawą jest prawidłowe dobranie rozmiaru dywanika do samochodu

Kluczem do sukcesu podczas wyboru dywanika do samochodu jest wybranie modelu, który pasuje do naszego modelu samochodu. Dokładniej mówiąc, kluczową kwestią są wymiary dywanika. Co prawda na rynku jest wiele dywaników uniwersalnych (o uniwersalnych kształtach) jednak idealnie jest gdy kupimy dywanik o kształtach perfekcyjnie dopasowanych do naszego modelu samochodu. Zatem jeśli np. mamy samochód marki Skoda to warto zainwestować w dywaniki Skoda.

Źródło zdjęcia:

Sveten / Shutterstock.com

Zobacz również   Renault Clio - Skuteczne metody naprawy zamka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.