2 marca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Bezpłatne sprawdzenie historii auta z zagranicy. Nowa usługa Ministerstwa Cyfryzacji

2 min read

W Polsce sprawdzanie informacji o stanie licznika w samochodach, które kupujemy nie było do tej pory możliwe. Dokładnie tak samo nie można było sprawdzić historii uszkodzeń pojazdu czy to czy nie był przypadkiem ukradziony.

Głownie chodzi tutaj o samochody sprowadzane zza zagranicy. Od nie tak dawno można wejść na stronę portalu historiapojazdu.gov.pl i tam to wszystko można będzie znaleźć. to krok do przodu, który daje naprawdę bardzo ciekawe informacje i nam właśnie na tym przecież zależy. Istotne dla nas jest to, że taka usługa jest całkowicie bezpłatna i każda osoba, która ma dostęp do Internetu będzie mogła taką historię sobie sprawdzić. to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ można sprawdzić przed zakupem, co się z pojazdem stało. Tym bardziej ma to znaczenie w naszym kraju gdzie bardzo często sprzedawane są mocno uszkodzone samochody, które dzisiaj wyglądają jak nowe. W łatwy sposób można się nabrać na ładny lakier, a później dopiero zaczną się problemy, dlatego warto sprawdzić dokładnie historię kupowanego pojazdu.

Zobacz również   Jeep Wrangler - wymiana wkładu lusterka dla lepszego widoku


Historia Pojazdu Gov pl

Jedną z ważniejszych kategorii, jaką można znaleźć będzie kradzież i tutaj szybko dowiemy się czy aby na pewno samochód o tych numerach VIN nie był kradziony i nic nie było z nim kombinowane. Później można dowiedzieć się czy przypadkiem samochodów nie jest zezłomowany i nie ma prawda o rejestracji, a od tego jest zakładka Złomowanie. Następnie mamy zakładkę Powypadkowy gdzie przejrzymy, co się z samochodem działo nie tak jak trzeba, kiedy był poza granicami kraju. Można znaleźć również zakładkę Uszkodzony. Ważna zakładka to też przekręcony licznik i tutaj dowiemy się czy aby na pewno stan licznika samochodu się zgadza z tym, co pokazuje nam zegar w samochodzie. Czy przypadkiem przebieg nie jest mocno zaniżony względem tego, co było wcześniej? Mamy również zakładkę Niedopuszczony do ruchu i to również będzie można dokładnie przejrzeć. Ciekawostką jest też ważna zakładka Służył jak taxi, bo często ta informacja jest zatajana przez właściciela.

Zobacz również   Wymiana wkładu lusterka w Honda Odyssey - poradnik dla właścicieli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.