wt. Maj 11th, 2021

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Bezpłatne sprawdzenie historii auta z zagranicy. Nowa usługa Ministerstwa Cyfryzacji

2 minuty czytany

W Polsce sprawdzanie informacji o stanie licznika w samochodach, które kupujemy nie było do tej pory możliwe. Dokładnie tak samo nie można było sprawdzić historii uszkodzeń pojazdu czy to czy nie był przypadkiem ukradziony.

Głownie chodzi tutaj o samochody sprowadzane zza zagranicy. Od nie tak dawno można wejść na stronę portalu historiapojazdu.gov.pl i tam to wszystko można będzie znaleźć. to krok do przodu, który daje naprawdę bardzo ciekawe informacje i nam właśnie na tym przecież zależy. Istotne dla nas jest to, że taka usługa jest całkowicie bezpłatna i każda osoba, która ma dostęp do Internetu będzie mogła taką historię sobie sprawdzić. to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ można sprawdzić przed zakupem, co się z pojazdem stało. Tym bardziej ma to znaczenie w naszym kraju gdzie bardzo często sprzedawane są mocno uszkodzone samochody, które dzisiaj wyglądają jak nowe. W łatwy sposób można się nabrać na ładny lakier, a później dopiero zaczną się problemy, dlatego warto sprawdzić dokładnie historię kupowanego pojazdu.


Historia Pojazdu Gov pl

Jedną z ważniejszych kategorii, jaką można znaleźć będzie kradzież i tutaj szybko dowiemy się czy aby na pewno samochód o tych numerach VIN nie był kradziony i nic nie było z nim kombinowane. Później można dowiedzieć się czy przypadkiem samochodów nie jest zezłomowany i nie ma prawda o rejestracji, a od tego jest zakładka Złomowanie. Następnie mamy zakładkę Powypadkowy gdzie przejrzymy, co się z samochodem działo nie tak jak trzeba, kiedy był poza granicami kraju. Można znaleźć również zakładkę Uszkodzony. Ważna zakładka to też przekręcony licznik i tutaj dowiemy się czy aby na pewno stan licznika samochodu się zgadza z tym, co pokazuje nam zegar w samochodzie. Czy przypadkiem przebieg nie jest mocno zaniżony względem tego, co było wcześniej? Mamy również zakładkę Niedopuszczony do ruchu i to również będzie można dokładnie przejrzeć. Ciekawostką jest też ważna zakładka Służył jak taxi, bo często ta informacja jest zatajana przez właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *