16 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Nowoczesne rozwiązania zmniejszające spalanie w pojazdach ciężarowych

2 min read

Nowoczesne ciągniki siodłowe posiadają bardzo wiele rozwiązań które wpływają na ekonomikę jazdy, dodatkowo mogą także nadzorować bezpieczeństwo.

Systemy komputerowe obecnie monitorują otoczenie pojazdu, komunikują się z systemem GPS, analizują trasę. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie paliwa, przyspieszyć czas pokonywania trasy.

Nowoczesne rozwiązania zmniejszające spalanie w pojazdach ciężarowych

Technologie wspomagające bezpieczeństwo i ekonomię jazdy

Z pewnością warto zwrócić uwagę na tempomaty, systemy które wspomagane są także przez GPS, mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa. Tempomat może uwzględniać także wzniesienia, zbliżające się pojazdy, analizować pozycję samochodu względem innych uczestników drogi. Oczywiście mogą być to systemy, które automatycznie będą zwiększały prędkość przed wzniesieniem, będą pomagały pokonywać je w sposób optymalny. Dodatkowo system może także zablokować redukcję zmiany biegów pod górę, jeżeli uzna, iż wzniesienie może być pokonane na dotychczasowym biegu. Dodatkowo będą to systemy, które będą automatycznie regulowały moment obrotowy w taki sposób aby rzadziej zmieniać biegi na trasie. W ten sposób możemy zaoszczędzić 8 czy nawet 10% paliwa, bez strat jeżeli chodzi o czas dostarczenia towaru.

Zobacz również   Balustrady całe ze szkła

Oczywiście warto zwrócić uwagę także na wygodę kierowcy, z pewnością nowoczesne ciągniki siodłowe będą posiadały możliwość regulacji siedzenia w wielu płaszczyznach. Dodatkowo będą wyposażone w przyciemniane szyby, rolety które pozwolą uzyskać większy komfort. Naturalnie systemy podgrzewania siedzeń, klimatyzacji również będą wpływały na kierowcę, pozwolą zachować czujność. W tego typu rozwiązania wyposażanych jest wiele modeli od takich producentów jak DAF, Iveco, Scania czy MAN.

Warto zwrócić uwagę iż możemy zakupić pojazdy ciężarowe używane, w tym przypadku mogą być to samochody kilkuletnie z niskim przebiegiem, które będą w dobrym stanie technicznym. Oczywiście może być to bardzo dobry pomysł na uzupełnienie naszej floty transportowej niskim kosztem.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.