Dlaczego drewniane zabawki są najlepsze dla dzieci
2 min readDrewniana zabawka jest zrównoważona, naturalna, przyjazna dla środowiska i może służyć przez wiele lat dzieciom w różnym wieku.
Z pewnością drewniana kolejka oraz inne zabawki i gry, podobnie jak sama zabawa, służą wielorakim celom, oferują wiele korzyści ekologicznych i zapewniają rozrywkę, jednocześnie spełniając dobrą rolę edukacyjną. Drewniane zabawki poprawiają zachowania poznawcze i pobudzają kreatywność, pomagają w rozwoju niezbędnych w życiu zdolności fizycznych i umysłowych.
Drewnianą kolejką można się bawić na wiele sposobów
Nawet prosty zestaw drewnianych zabawek może pozytywnie wpłynąć na rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy dzieci. Drewniane zabawki są ekologiczne, trwałe, naturalne, przetrwają wiele lat i wreszcie oferują ogromne korzyści dla dziecka. Zabawki, podobnie jak sama zabawa, służą wielu celom i zapewniają rozrywkę, jednocześnie pełniąc rolę edukacyjną. Edukacyjne zabawki drewniane poprawiają zachowania poznawcze, pobudzają kreatywność, pomagają w rozwoju niezbędnych w życiu zdolności fizycznych i umysłowych.
Zabawka drewniana pomaga rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności matematyczne i naukowe, promować kreatywność i autonomię. Dodatkowo wykonana jest z materiału naturalnego, pomalowana bezpiecznymi farbami, zatem jest lepsza dla środowiska i zdrowia dziecka niż zabawka plastikowa. Drewno jest materiałem zrównoważonym, podlegającym recyklingowi i biodegradowalnym. Drewniane zabawki, jeśli kiedykolwiek trafią na wysypisko śmieci, nie spowodują większych szkód i z czasem się rozłożą, nie pozostawiając szkodliwych śladów na ziemi ani w oceanie.
Walory edukacyjne zabawek drewnianych są różnorodne. Drewniane zabawki mają za zadanie pomagać małym dzieciom w poznawaniu kształtów, rozmiarów, kolorów, faktur, a także rozwijać umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji. Drewniane zabawki o prostym, ale wszechstronnym designie zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby pobudzać wyobraźnię dziecka. To z kolei kształtuje kreatywność i funkcje poznawcze u dzieci, a także dodaje pewności siebie.