22 grudnia 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Samochody z USA – koszty sprowadzenia i pułapki. Poradnik

2 min read

Samochody z USA są bardzo często sprowadzane do Polski. Są o wiele tańsze niż te, które można kupić w Polsce, a poza tym można za oceanem trafić na rzadsze modele, których w Europie w ogóle nie ma.

Jeśli kupujemy nowe samochody z USA to będą o wiele tańsze niż te z polskiego salonu. Trzeba tylko pamiętać o tym, że samochody amerykańskie często mają o wiele gorsze hamulce i słabsze zawieszenie. Cały proces sprowadzania jest dość skomplikowany, ale najgorzej jest to zrobić za pierwszym razem. Jeśli nie czujemy się na siłach to może to zrobić wyspecjalizowana w tym firmę. Gdyby koszty były niższe to popularność takich samochodów w Polsce byłaby jeszcze większa. W przypadku drogich samochodów oszczędności rzędu 100 tysięcy złotych są normą, w tańszych modelach zaoszczędzimy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba pamiętać o tym, że sprowadzając bardzo rzadkie modele będzie w Polsce problem z częściami. Można kupić popularny w Europie samochód i wtedy z częściami nie będziemy mieć problemów. Jeśli kupujemy samochody używane z USA to patrzmy na ich historię. Tym bardziej, jeśli nie sprowadzamy ich sami, bo często te samochody były mocno rozbite, a między czasie zostały trochę naprawione żeby lepiej się prezentowały. Takie oto sztuczki mają dla nas przygotowane handlarze.

Zobacz również   Odkryjcie Tę Nieznana Historię: Kto Wymyślił Niesamowity Silnik Diesla?


Transport samochodu do Polski z USA

Często potrzebny jest dojazd samochodu do portu i to może kosztować od 150-1200 dolarów. Do tego trzeba będzie wybrać przewoźnika, który dostarczy nam samochód do jednego z portów. Najczęściej wybiera się porty niemieckie. Koszt to 500-100 dolarów. Czas oczekiwania do najczęściej do czternastu dni. Teraz przyjdzie czas na to żeby po samochód pojechać albo sprowadzić go za pomocą firmy. Jeśli wybieramy to długie rozwiązanie to również trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty. W Niemczech nasz samochód obciążony jest niższym podatkiem vat 19%, a w Polsce będzie to już 23%. Przy droższych samochodach ma to znaczenie i można na takie kombinacji całkiem sporo dla siebie zyskać.

Zobacz również   Co z silnikami diesla w Polsce?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.