16 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Ile kosztuje wymiana oleju w samochodzie?

2 min read

Wymiana oleju przedłuża żywotność naszego silnika, dlatego jest to coś bardzo ważnego. Warto sprawdzać zalecenia producenta, jeśli chodzi o wymianę oleju i robić to o wiele wcześniej.

Przykładowo niektórzy producenci zalecają wymianę oleju po trzydziestu tysiącach kilometrów, a my możemy to robić po maksymalnie dwudziestu tysiącach kilometrów. W dieslu wymieniamy olej o wiele częściej, czyli nawet po dziesięciu tysiącach kilometrów. W przypadku silników benzynowych sytuacja jest trochę inna, bo dwadzieścia tysięcy na spokojnie możemy poczekać. Oczywiście im dłużej czekamy tym olej jest bardziej zanieczyszczony. Jeśli mamy samochód nowoczesny to szanse, że pobiera sporo oleju na tysiąc kilometrów są bardzo duże. Oznacza to, że olej wymieniamy podczas długich dystansów prawie, że na nowy, ale filtr pozostaje stary, dlatego trzeba się będzie tym zająć. Wymiana nie jest droga, ale zależnie to będzie od tego, jaki olej wybieramy. Jeśli to olej 15w40 to będzie kosztował powiedzmy dwadzieścia złotych za litr, ale olej 0w30 będzie już kosztował nawet sto złotych za litr i to wpływa na koszty wymiany oleju. Trzeba pamiętać o tym żeby wybrać olej pasujący do naszego silnika starsze samochodu mające bardziej wyeksploatowane silniki wybierają oleje mineralne, ale te nowsze i z mniejszych przebiegiem powinny mieć syntetyczne. Im lepiej olej wybierzemy tym będzie to lepsze rozwiązanie dla naszego silnika. Nie patrzymy na koszty tylko na oryginalność oleju, czyli dopasowujemy olej od takiego producenta, jaki jest zalecany przez producenta naszego samochodu.

Zobacz również   Hyundai Ioniq - Wymiana kostki stacyjki dla lepszej funkcjonalności i bezpieczeństwa


Darmowa wymiana oleju

Jeśli możliwość nieopłacanie za wymianę oleju, ale jak należy to zrobić? Trzeba będzie się zgłosić do firmy, która zajmuje się wymianą oleju i u nich go kupić. wtedy taka firma wymianę nam robi całkowicie za darmo. Zarabiają w ten sposób na prowizji, która jest doliczona do ceny oleju i do ceny filtra oleju, który jest bardzo potrzebny. Warto zgłosić się do takiego warsztatu i zapytać, jakie mają ceny olejów do naszych silników.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.