26 lutego 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Program diagnostyczny SDPROG — do czego służy?

3 min read

SDPROG jest nowoczesnym programem diagnostycznym dostarczającym wszystkie niezbędne informacje na temat samochodu. Narzędzie to posiada cały szereg zalet — jest ono niezwykle intu-icyjne, proste w obsłudze i dostępne w języku polskim. W SDPROG zaopatrzyć powinny się wszystkie te osoby, którym zależy na możliwości samodzielnego odczytu błędów silnikowych czy różnego rodzaju parametrów pracy silnika. Z narzędzia tego korzystają zarówno osoby prywatne, jak i stacje diagnostyczne czy warsztaty samochodowe. Co jeszcze warto wiedzieć na temat SDPROG?

Do czego służy SDPROG?

Czy warto zaopatrzyć się w program SDPROG? Jak działa SDPROG? Oferuje on między innymi odczyt przyczyny świecenia się kontrolki Check Engine / MIL oraz uzyskiwanie dodatkowych instrukcji naprawy. SDPROG pozwala także na kasowanie błędów. Dodatkowo, wyświetla on możliwe przyczyny pojawienia się danej usterki oraz zasady działania konkretnych podzespołów. Program ten monitoruje pracę poszczególnych czujników: napięcia w instalacji elektrycznej, ciśnienia doładowania turbosprężarki, pozycji pedału przyspieszenia czy temperatury silnika, zasysanego powietrza oraz otoczenia. To jednak nie wszystkie jego funkcje. SDPROG prezentuje również dystans przejechany od momentu uaktywnienia się kontrolki MIL czy czas od momentu usunięcia kodów usterek. Wyposażony jest on w praktyczną funkcję zegarów umożliwiającą łatwe oraz intuicyjne monitorowanie poszczególnych parametrów. Wspomniane zegary można personalizować, dostosowując do indywidualnych potrzeb. Program SDPROG obsługuje wszystkie marki oraz modele aut obsługujące OBD2, bez względu na kraj produkcji.

Zobacz również   Mazda MX-30: Wymiana sprzęgła dla bezproblemowej jazdy

Jaki interfejs do SDPROG?

Jaki interfejs do SDPROG wybrać? Dostępne na rynku rozwiązania przeznaczone są do użytku zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego. Zaopatrzyć można się tu tak w interfejsy uniwersalne, jak i przeznaczone do samochodu konkretnej marki.

SDPROG na Androida

Program SDPROG wspiera system Android, iOS oraz Windows. Jak zainstalować SDPROG na Androida? Instalacja oprogramowania jest szybka oraz intuicyjna i wymaga ona jedynie postępowania zgodnie z kolejnymi krokami wyświetlanymi na ekranie. Jak zainstalować na telefonie SDPROG? Po uprzedniej instalacji oprogramowania, interfejs diagnostyczny należy podłączyć do samochodu, uruchomić na smartfonie kreator dodawania nowego urządzenia Bluetooth i połączyć się z interfejsem (najcześciej spotykaną tutaj nazwą jest OBD2. Następny etap stanowi wpisanie PIN — u, włączenie zapłonu i uruchomienie programu SDPROG. Oprogramowanie automatycznie rozpozna urządzenie oraz samochód.

Zobacz również   Subaru XV - Wymiana sprzęgła: Jak zadbać o bezproblemową jazdę?

SDPROG — licencja/kod aktywacyjny

H2: SDPROG — licencja/kod aktywacyjny

 

W przypadku programu SDPROG, kod licencyjny przypisany może być jednocześnie do 1 komputera, smartfonu czy tabletu. Każda osoba, która zdecyduje się na zakup SDPROG, otrzymuje dożywotnią licencję wraz z darmowymi aplikacjami. Korzystając z oprogramowania SDPROG wyposażonego w klucz licencyjny oraz dedykowany kod aktywacyjny, można mieć pewność, że podczas jego użytkowania nie spotkają nas przykre niespodzianki związane na przykład z niekompletnym tłumaczeniem aplikacji na język polski (z taką sytuacją często mamy do czynienia w przypadku bezpłatnych odpowiedników). W sieci znaleźć można zarówno kompletne zestawy zawierające płytę z programem SDPROG oraz kod aktywacyjny, jak i sprzedawane osobno kody licencyjne do SDPROG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.