15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Regeneracja poduszek silnika – czy warto się na nią zdecydować?

2 min read

Poduszki silnika to elementy przyjmujące i niwelujące drgania. Ich uszkodzenie jest zatem bardzo niebezpieczne, a bagatelizowanie problemu może prowadzić do szeregu nieprzyjemnych konsekwencji. Niektórzy jednak obawiają się kosztów związanych z ich wymianą. Na rynku pojawiła się więc kusząca alternatywa w postaci naprawy podzespołu. Czy warto się na nią zdecydować? Przyjrzyjmy się nieco bliżej opłacalności regeneracji poduszek silnika.

Objawy uszkodzonej poduszki silnika

Poduszki silnika stanowią jeden z elementów zawieszenia. Ich zadaniem jest tłumienie wszelkich wibracji, co ma zapewnić stabilizację pojazdu i tym samym zapobiec szybkiemu zużywaniu się jego podzespołów. Pełniona przez nie funkcja jest więc bardzo istotna. To właśnie dzięki niej możliwe jest płynne poruszanie się po drodze.

Zobacz również   Jak wybrać odzież motocyklową na zimę, na co zwracać uwagę?

W zależności od rodzaju silnika stosuje się poduszki gumowe bądź olejowe. Niemniej objawy ich uszkodzenia są zawsze takie same. Warto je poznać, aby móc szybko zdiagnozować usterkę i podjąć odpowiednie działania.

Najbardziej charakterystyczne symptomy uszkodzonej poduszki silnika to:

– drgania nadwozia,

– wibracje przekładni biegów i przekładni kierownicy,

– dziwne i niepokojące dźwięki w trakcie jazdy po nierównej powierzchni,

– dudnienie w trakcie zapłonu,

– drgania przy uruchamianiu i gaszeniu pojazdu.

Regeneracja poduszek silnika i jej opłacalność

Jazda z uszkodzoną poduszką silnika nie jest zbyt dobrym pomysłem. Lekceważenie problemu nie skończy się bowiem jedynie na nieprzyjemnych wibracjach i dziwnych dźwiękach pogarszających komfort jazdy. Z biegiem czasu usterka zacznie się pogłębiać, powodując awarię innych podzespołów, w tym być może również silnika. Niestety odstraszający może być jednak koszt naprawy, na który przekłada się zakup nowego elementu oraz cena za usługę jego wymiany. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka oszczędności. Zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku pojawiła się możliwość regeneracji poduszek silnika. Czy warto się na nią zdecydować?

Zobacz również   Jakie usługi wykonuje profesjonalny serwis samochodowy? Przewodnik dla klienta

Z całą pewnością tak, gdyż jest to bardzo skuteczny sposób na przywrócenie poprawnego działania zawieszenia. Jednocześnie jest to znacznie mniej kosztowne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli sam zdemontujesz poduszki i wyślesz w określone miejsce, a następnie ponownie samodzielnie je zamontujesz. W ten sposób pozbędziesz się części kosztów. Niemniej, zanim się za to zabierzesz, zwróć uwagę na to, aby firma, którą wybierzesz, cieszyła się dobrymi opiniami. Godnym polecenia miejscem jest np. firma https://poliuretany.olkusz.pl/pl/regeneracje-poduszek-silnika-skrzyni-biegow. Jej główną zaletą jest profesjonalne podejście do tematu, co jest zasługą doświadczonej kadry i wieloletniej pracy w branży.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.