25 czerwca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Czy warto kupować AC?Zobacz 5 argumentów, które Cię przekonają

2 min read

Koszt zakupu OC bywa na tyle wysoki, że niektórzy kierowcy nawet nie rozważają rozszerzenia podstawowej ochrony o dodatkowe ubezpieczenie AC. Tymczasem Autocasco chroni uczestników ruchu drogowego przed wieloma przykrymi zdarzeniami, a właściwie ich skutkami. Zobacz, dlaczego warto mieć takie ubezpieczenie.

Ochrona przed kradzieżą – to nadal duży problem

Wydawać by się mogło, że w dobie monitorowanych parkingów i zaawansowanych elektronicznych zabezpieczeń, kradzieże aut się nie zdarzają. Nic bardziej mylnego! Z danych według Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że w 2022 roku z powodu kradzieży wyrejestrowano aż 7472 samochody. Jeśli nie masz AC, w takiej sytuacji zostajesz bez auta i bez pomocy. Aktywna polisa to szansa na uzyskanie sporego odszkodowania.

Zobacz również   Czujnik położenia wału korbowego – kluczowy element silnika i jego potencjalne problemy

Unieruchomione auto oznacza duży problem

Jest wiele powodów, dla których Twoje auto może odmówić współpracy i nie zapalić np. pod sklepem czy na parkingu publicznym. Co wtedy? Czasem problem jest błahy i na miejscu rozwiąże go wezwana pomoc drogowa (np. rozładowany akumulator, dętka). Innym razem konieczne jest przewiezienie pojazdu do warsztatu i tu holowanie będzie niezbędne. W ramach AC zazwyczaj ubezpieczyciel finansuje taką usługę (ale sprawdź limit kilometrów i maksymalną ilość interwencji).

Auto zastępcze – nie zostajesz bez samochodu

Największą trudnością dla wielu kierowców jest to, że na czas naprawy czy unieruchomienia swojego auta pozostaną bez środka transportu. Tymczasem, o ile Twój pakiet AC to oferuje, w razie takiej sytuacji możesz otrzymać samochód zastępczy. Tu także trzeba poznać zasady, jakimi kieruje się ubezpieczyciel. Zazwyczaj ogranicza on czas wynajmu auta czy kwotę, jaką może pokryć z tego tytułu.

Zobacz również   Wymiana opon na letnie

Gdy auto ucierpi w wyniku działania żywiołów

Trudno przewidzieć zjawiska pogodowe, a także ich skale. Gwałtowne wichury, gradobicia czy powodzie zagrażają także samochodom.

Auta zalane czy wgniecione w wyniku uderzeń gradu jest oszpecone i wymaga naprawy. Zazwyczaj jej koszt jest wysoki, a niekiedy na tyle duży, że przekracza wartość pojazdu. Wtedy ubezpieczyciel przewiduje możliwość uznania szkody całkowitej i wypłacenia odpowiednio wysokiego odszkodowania.

Niestandardowe usługi – wsparcie w nagłych wypadkach

AC to tak naprawdę szereg usług, które gwarantują spokój podróżowania. Nocleg w trasie, gdy auto się zepsuje, załatwienie transportu zastępczego, a nawet opieka nad zwierzętami to tylko niektóre z wariantów. Ostatecznie jednak zakres ochrony dodatkowej zależy zawsze od rodzaju umowy i pakietu AC, jaki wybierzesz.

Zobacz również   Cewka zapłonowa – kluczowy element układu zapłonowego samochodu

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.