18 czerwca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Części do skrzyń automatycznych – gdzie ich szukać i jak wybrać odpowiednie?

2 min read

Sympatyków samochodów z automatyczną skrzynią biegów nie brakuje. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można czerpać z jazdy czystą przyjemność. Choć automaty odnotowują mnóstwo zalet, mają też kilka wad. Należy szczególnie zadbać o ich prawidłową eksploatację i odpowiednie serwisowanie. Może się zdarzyć, że któryś z komponentów ulegnie awarii i będzie konieczna jego wymiana. Na co należy zwracać uwagę, wybierając części do skrzyń automatycznych? Gdzie warto je kupować? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Co najczęściej psuje się w skrzyniach automatycznych?

Choć z pewnością dbasz o kondycję swojego auta, awarie skrzyni biegów mogą się zdarzyć. Najczęściej wskazuje się na uszkodzenia mechaniczne, których główny powód tkwi w złych nawykach kierowcy podczas jazdy. Może dojść też do wycieku oleju. Zdarza się również, że zawodzi elektronika sterująca, a także dochodzi do rozłączania napędu czy szarpania podczas zmiany biegu. Dość często kierowcy borykają się również z usterkami związanymi z blokiem hydrauliki.

Zobacz również   Regeneracja poduszek silnika – czy warto się na nią zdecydować?

Każdy niepokojący objaw, który mógłby świadczyć o awarii automatycznej skrzyni biegów, wymaga diagnostyki. Bywa ona trudna, jednak jest niezbędna, by pojazd nadawał się do użytkowania.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając części do skrzyń automatycznych?

Nie da się ukryć, że automatyczna skrzynia biegów wymaga regularnego serwisowania, szczególnie jeśli pojazd realizuje duże przebiegi. Na szczęście wszelkie awarie nie zawsze kończą się wymianą całej skrzyni – niektóre ograniczają się jedynie do wymiany zużytych lub zepsutych komponentów. Jako kierowca musisz jednak liczyć się z tym, że koszt usług związanych z serwisowaniem automatów jest relatywnie wysoki. Możesz nieco go obniżyć, kupując zalecone przez mechanika części do skrzyń automatycznych we własnym zakresie. Jak jednak wybrać odpowiednie? Najważniejsza jest ich jakość – komponenty muszą być niezawodne. Pamiętaj także o dopasowaniu ich do konkretnego modelu swojej przekładni.

Zobacz również   Najczęstsze problemy z automatyczną skrzynią biegów

Gdzie warto kupować komponenty do skrzyni biegów?

Obecnie części do skrzyń automatycznych są łatwo dostępne – nie musisz polegać jedynie na komponentach proponowanych przez serwisanta. Doskonałej jakości elementy do automatu znajdziesz także w sklepach internetowych. Zarówno profesjonalne serwisy, jak i klienci detaliczni często wybierają propozycje dostępne w e-sklepie M.K. Zielke Serwis Skrzyń Biegów, w kategorii: https://sklep-skrzynie-biegow.eu/czesci-do-automatycznych-skrzyni-biegow – w szerokiej ofercie z pewnością znajdziesz elementy, których potrzebujesz do swojej przekładni. Pamiętaj, że od odpowiednio dopasowanych części zależy kondycja Twojego pojazdu. Postaw więc na niezawodne rozwiązania, dzięki którym możesz liczyć na znacznie dłuższą możliwość eksploatacji całego układu napędowego.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.