pt.. lut 23rd, 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Opony całoroczne. Czy warto w nie inwestować?

2 minuty czytany

Ostatnie zimy w naszym kraju nie należały do szczególnie mroźnych i obfitych w opady śniegu. W związku z tym, zimówki przydają nam się tak naprawdę tylko kilka dni w roku. Wielu kierowców nie chce zatem przepłacać za drugi komplet opon. Ciekawym rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być opony całoroczne. Taki wybór może się okazać bardzo opłacalny. Oszczędzamy bowiem nie tylko na zakupie opon zimowych, ale również na kosztach wymiany.

Opony wielosezonowe – najważniejsze informacje

Opony uniwersalne znane z lat 90 bardzo często nie należały do szczególnie udanych. Rozdzielenie ogumienia na letnie i zimowe przyniosło znaczący wzrost bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Dziś opony wielosezonowe są wykonywane przy pomocy nowoczesnych metod produkcji oraz lepszych mieszanek gumowych. To skutkuje dużo wyższą jakością takich opon.

Zobacz również   Opony ekonomiczne, średniej klasy i premium – czym się różnią?

Bieżnik opon całorocznych jest projektowany z myślą o każdych warunkach atmosferycznych. To swoiste połączenie zimówek i opon letnich w jednym komplecie. O ile dawniej takie połączenie nie było szczególnie dobre, dziś możemy liczyć na imponujące warunki jezdne. Niezwykle ważną kwestią jest jednak cena. Decydując się na opony całoroczne niewolno oszczędzać. Warto zapłacić nieco więcej by cieszyć się większym komfortem i bezpieczeństwem jazdy.

Opony całoroczne opinie

Konserwatywni kierowcy często pozostają przy ogumieniu sezonowym. Mimo to, grono sympatyków opon wielosezonowych ciągle się poszerza. Przeglądając opony całoroczne opinie osób, które zdecydowały się na taki wybór, częściej natrafimy na pozytywne komentarze. Kierowcy potwierdzają, że w skali roku jest to rozwiązanie opłacalne dla portfela, a co więcej, nie trzeba obawiać się spadku komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Większość kierowców zachwala właściwości jezdne markowych opon wielosezonowych.

Zobacz również   Zastanawiasz się nad zmianą opon na zimowe? Musisz to przeczytać!

Opony całoroczne czy warto?

Biorąc pod uwagę, że zimy w Polsce stają się coraz łagodniejsze, wybór opon wielosezonowych jest coraz lepiej uargumentowany. A zatem, jaka jest odpowiedź na pytanie: opony całoroczne czy warto? Naszym zdaniem, wybór droższych opon uniwersalnych zapewnia równie dobre właściwości jezdne, a jednocześnie, pozwala zaoszczędzić w odniesieniu do kosztów zakupu dwóch kompletów. Dodatkowe oszczędności wynikają z braku konieczności wymiany opon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *