15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Stabilne i trwałe znaki drogowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

3 min read

Wybierając znaki drogowe, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich budowę.

Czym wyróżniają się stabilne i trwałe znaki?

Znaki drogowe stosowane są nie tylko na drogach publicznych. Również spotykane są w miejscach jak drogi wewnętrzne, parkingi, prywatne tereny. Zaliczane do nich znaki ostrzegawcze, nakazu, zakazu, znaki informacyjne i szereg znaków dodatkowych pozwalają wtedy na odpowiednie oznakowanie terenu dla maksymalnego poziomu bezpieczeństwa jego użytkowników.

Znaki drogowe – kiedyś a teraz

Na przestrzeni czasu znaki drogowe często się zmieniały. Dotyczy to nie tylko ich rodzajów ustalonych w przepisach, lecz też konstrukcji, która ma wpływ na ich współczesny wygląd.

Kiedyś znaki ostrzegawcze czy znaki informacyjne malowane były ręcznie lub za pomocą szablonów. Teraz wszystkim zajmują się maszyny, które przygotowują znaki zgodne z projektem.

Zobacz również   Zaawansowane technologie stosowane w nowoczesnych spodniach motocyklowych

Zmieniły się także materiały używane do produkcji znaków drogowych. Kiedyś były one bardzo podatne na niszczenie, a także słabo widoczne. Teraz raz ustawiony znak drogowy może służyć na lata i jednocześnie podnosić poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg ze względu na podwyższoną widoczność.

Ochrona znaków drogowych przed uszkodzeniem

Aby znaki drogowe mogły służyć na lata i były bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, są one wytwarzane z wysokiej jakości blach pokrywanych zabezpieczeniami antykorozyjnymi. Dodatkowo są one również specjalnie montowane, by były wysoce odporne na akty wandalizmu czy skutki wypadków i kolizji drogowych.

Blachy używane do produkcji znaków są poddawane procesom ocynkowania oraz malowania proszkowego. Z zewnętrznej strony są natomiast wykańczane odpowiednio zabezpieczonymi foliami o wysokim stopniu odporności na czynnik pogodowe, w tym promieniowanie UV.

Zobacz również   Praktyczne w każdym calu kafelki marmurowe dla was wszystkich

W miejscu przytwierdzenia znaku drogowego do słupka również znajdują się odpowiednie zabezpieczenia, co poprawia jego poziom ochrony przed uszkodzeniami na skutek czynników zewnętrznych.

Stabilne i trwałe znaki drogowe – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Powłoki odblaskowe na znakach drogowych

Obecnie znaki ostrzegawcze oraz inne rodzaje znaków drogowych bardzo często są także wykańczane za pomocą powłok odblaskowych. Jest to rodzaj folii, których zadaniem jest poprawa widoczności znaków drogowych.

Folie odblaskowe powodują, że znaki są widoczne już ze znacznej odległości, dlatego przyciągają natychmiast uwagę kierowców, co także podwyższa poziom bezpieczeństwa ruchu na drogach.

Znaki drogowe na indywidualne zamówienie

Warto także wskazać, że znaki drogowe oraz wszelkiego rodzaju oznakowanie pomocnicze może być także przygotowane na indywidualne zamówienie. Dotyczy to w szczególności znaków informacyjnych, systemów informacji stosowanych w miejscowościach, ale też na terenach firm, tablic czy tabliczek.

Zobacz również   Atrakcyjny sposób na oklejanie aut z dobrym stylem

Firma produkująca znaki drogowe może wtedy wykonać je zgodnie z zamówieniem klienta, aby znak zawierał wszystkie wymagane informacje oraz wyróżniał się wysoką jakością dla wieloletniej trwałości.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.