pt.. maj 27th, 2022

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Ruchomy aparat ortodontyczny – jak działa?

2 minuty czytany

Być może niektórzy z nas wiedzą o tym, że na dzień dzisiejszy wyróżnia się dwa główne typy aparatów ortodontycznych – na stałe oraz ruchomy.

Teraz skupmy się na tym drugim i powiedzmy sobie nieco więcej na jego temat. Przede wszystkim jest on stosowany głównie u dzieci i młodzieży, ponieważ jeszcze wtedy taka osoba jest przed okresem dojrzewania. Pozwala na korygowanie niewielkich wad zgryzu, ale niestety w przypadku poważnych wad raczej się nie sprawdzi.

Co charakteryzuje taki aparat?

Wydaje się, że cechą charakterystyczną takiego aparatu jest to, że można go ściągnąć. Oczywiście nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi czy też pomocy specjalisty, bo można z powodzeniem zrobić to samodzielnie. Zazwyczaj ortodonci zalecają, aby był on założony w ciągu dnia przez ok. 14 godzin. Niezwykle ważne jest to, aby nie zapominać o jego zakładaniu zawsze na noc, gdyż dzięki temu efekty stosowania będą najlepsze. Przy dobrze dobranym aparacie ortodontycznym oraz systematycznym noszeniu pierwsze efekty, jeśli chodzi o korektę uzębienia można zobaczyć już po 2 miesiącach od momentu pierwszego założenia. Czas noszenia takiego aparatu zazwyczaj nie przekracza 2 lat, ale cała terapia niejednokrotnie musi trwać od 3 do 4 lat.
Ruchomy aparat ortodontyczny – jak działa?

Czy noszenie takiego aparatu boli?

Na ogół wygląda to w ten sposób, że pacjent przez pierwszych kilka dni zakładania tego typu aparatu na zęby może odczuwać ból zębów oraz pewnego rodzaju dyskomfort – dolegliwości te powinny po pewnym czasie minąć. Niestety dosyć często zdarza się tak, że po każdej wizycie u ortodonty sytuacja się powtarza z tego względu, iż dokonywana jest wtedy korekta, aby zwiększyć nacisk aparatu na zęby. Co więcej na samym początku noszenia często ma się spory problem z normalnym mówieniem. W przypadku, gdy np. nasze dziecko posiada już taki aparat na zęby wrocław to warto pamiętać o tym, aby przede wszystkim nosiło go w miarę możliwości jak najbardziej regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *