15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Rodzaje pieców piekarskich

2 min read

Obecnie piekarze mają do wyboru różnego rodzaju piece, za pomocą których mogą przygotowywać smaczne wyroby, mogą być to przykładowo modele cyklotermiczne w tym przypadku gorące powietrze jest rozprowadzane po całej powierzchni za pomocą turbiny, można dzięki temu uzyskać bardzo równomierny efekty.

Wówczas przykładowo wszystkie bułki zostaną wypieczony w takim samym stopniu. W tym przypadku można również wykorzystać stalowe obracane tace, które dodatkowo pozwalają rozkładać ciepło po całej powierzchni równomiernie. W tego rodzaju piecu możemy liczyć na szybką reakcję po zmianie temperatury, wówczas możemy dokonywać szybkich korekt w przypadku niedopieczenia ciasta. Innym systemem może być piec wsadowy rurowy, w tym przypadku wykorzystana jest para wodna, która pod wpływem temperatury zaczyna rozchodzić się po całym piecu. Oczywiście muszą być one wykonane ze stali wysokiej jakości, lub też ze stali kwasoodpornej. Innym przykładem będzie piec termoolejowy, wówczas ciepło rozprowadzane jest za pomocą oleju, możemy je spotkać w największych piekarniach. W tym przypadku będziemy potrzebowali także kocioł grzewczy, za pomocą którego będziemy podgrzewali olej, dlatego też tego rodzaju rozwiązanie potrzebuje dużą ilość miejsca. Oczywiście musimy tutaj zadbać o szczelność. Piec musi być wysokiej jakości, aby wydostający się olej o wysokiej temperaturze, nie wyrządził różnego rodzaju szkód.

Zobacz również   Co zawsze chciałeś wiedzieć o złocie

Rodzaje pieców piekarskich

Bardzo popularne są piece wsadowe elektryczne, w tym przypadku możemy znaleźć grzałki ceramiczne lub też metalowe, które są odpowiedzialne za podgrzewanie wytwornic pary.

W tym przypadku możemy regulować temperaturę na poszczególnych półkach, które są od siebie oddzielone. Dzięki temu w czasie jednego wypieku możemy przygotowywać różnego rodzaju ciasto, różnego rodzaju wybory piekarskie. W tym przypadku możemy także regulować temperaturę poszczególnych grzałek jest to bardzo wygodne, kiedy będziemy chcieli uzyskać odpowiedni efekt, jest to także doskonały pomysł na odpowiednie skorygowanie pewnych nieprawidłowości, przykładowo temperatury. Bardzo popularne są piece obrotowe elektryczne, dzięki nim będziemy mogli uzyskać bardzo równomierne efekty, taca obrotowa pozwala na równomiernie podgrzanie wszystkich znajdujących się wyrobów. Zatem i jest to świetny pomysł aby otrzymać taką samą partię bułek czy też innego rodzaju wyroby piekarskich.

Zobacz również   Samonośne balustrady całoszklane i ich istotne właściwości

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.