13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Jak prawidłowo stosować środki chwastobójcze?

2 min read

W przypadku upraw, w których występuje duża ilość chwastów, możemy spodziewać się niższej wydajności oraz niższych plonów z danego obszaru.

Dlatego też bardzo ważne jest skuteczne usuwanie chwastów i różnego rodzaju roślin niepożądanych z naszych upraw. W przypadku dużej ilości chwastów z gleby pobierane są nie tylko składniki mineralne, ale także woda niezbędna do prawidłowego rozwoju naszych upraw. Oczywiście możemy sobie radzić z nimi na różne sposoby, kiedyś często stosowano pielenie, usuwanie mechaniczne za pomocą różnego rodzaju maszyn, jednak obecnie stosowane środki chwastobójcze są bardzo skuteczne. Ich kolejną zaletą jest działanie tylko na rośliny niepożądane, na chwasty, w związku z tym są bardzo skuteczne, nie mają negatywnego wpływu na nasze uprawy. Nowoczesny środek selektywny działa na określony rodzaj chwastów, dlatego też powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jakie chwasty przeważają w naszych uprawach. Dzięki temu będziemy mogli dobrać najlepszy środek, dzięki któremu szybko pozbędziemy się chwastów, lub też po prostu zahamujemy ich rozwój w pewnym okresie czasu.

Zobacz również   Co każdy powinien wiedzieć o generowaniu leadów

Jak prawidłowo stosować środki chwastobójcze?

Warto pamiętać, iż niekiedy środki chwastobójcze będziemy stosowali w różnych okresach rozwoju rośliny, pierwszy oprysk może nie zawsze być do końca skuteczny.

Oczywiście zwracamy uwagę na różnego rodzaju czynniki, które będą wpływały na skuteczność oprysku, może być to przykładowo temperatura powietrza. Oczywiście producenci środków chwastobójczych podają optymalne warunki do rozpylania, powinniśmy mieć pewność, że środki tego rodzaju będą wynikały w roślinę lub też w glebę, kiedy mają za zadanie dotarcie do korzeni. W przypadku oprysków powinniśmy zwrócić uwagę na pogodę, temperaturę ale także na siłę wiatru, ponieważ oprysk mógłby zostać zwiany w niewłaściwym kierunku, a w przypadku kiedy trafiłby na inne uprawy, mógłby wyrządzić szkody. Dlatego też powinno się rozpylać odpowiednim sprzętem, w odpowiednich warunkach. Oczywiście możemy znaleźć różnego rodzaju herbicydy takie jak herbicydy do zbóż, który będzie dedykowany do określonych upraw, w przypadku których da on najlepsze efekty. Będzie on dedykowany do usuwania chwastów typowych do określonych rodzajów upraw.

Zobacz również   Wspaniałe rozwiązania, aby utrzymać formę

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.