15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Donice do postawienia w ogrodzie lub na tarasie

2 min read

Niemal wszystko może być używane jako doniczka na rośliny, pod warunkiem, że dobrze się odsącza, ponieważ korzenie gniją w rozmokłej glebie, i nie nagrzewa się zbytnio na słońcu.

Jeśli wybrana doniczka nie ma wystarczającej liczby otworów drenażowych, można je łatwo wykonać w domu. Jeśli nie możesz wywiercić lub przebić otworów w konkretnej donicy, możesz czasem obejść ten problem, sadząc roślinę w osobnej doniczce i umieszczając ją w preferowanym pojemniku.

Donice do postawienia w ogrodzie lub na tarasie

Donice hight z systemem nawadniania

Przy wyborze doniczki ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozmiar rośliny, lub roślin, które będziesz uprawiać. Jeśli doniczka jest zbyt mała, rośliny szybko zakorzenią, a gleba nie będzie w stanie utrzymać wystarczającej ilości wilgoci między podlewaniami. Rośliny, którym pozwolono wyschnąć lub więdnąć, nie będą wyglądały ładnie. Z drugiej strony, jeśli pojemnik jest zbyt duży, twoje rośliny mogą poświęcić całą swoją energię na rozwój korzeni, a za mało na wzrost. Płytko ukorzenione rośliny, takie jak sałata, papryka, zioła i większość roślin jednorocznych, wymagają doniczki o średnicy co najmniej 15 centymetrów i głębokości 20 centymetrów. Większe pojemniki odpowiednie są do uprawy pomidorów, dużych roślin i większości bylin.

Zobacz również   Jak wybierać producentów perfum?

Doniczki i donice są dostępne w wielu różnych rozmiarach, kształtach i materiałach. Niezależnie od wybranego rodzaju pojemnika należy wziąć pod uwagę obszar, w którym będzie on używany i odpowiednio zaplanować jego zakup. Dobieraj doniczki w odpowiedniej proporcji do wielkości rośliny. Pojemnik o wysokości około jednej trzeciej wysokości rośliny, mierzony od linii gleby do najwyższego liścia, często sprawdza się najlepiej.

Plastikowe doniczki są trwałe, dobrze zatrzymują wilgoć i są stosunkowo niedrogie. Są również bardzo lekkie, co czyni je doskonałym wyborem, jeśli chcesz przestawiać roślinę w ogrodzie lub na balkonie lub w zimie zabierać ją do domu. Nie używaj czarnych lub ciemnych plastikowych doniczek, jeśli będzie ona zlokalizowana w bardzo nasłonecznionym miejscu. Możesz również rozważyć donice hight z wygodnym systemem nawadniania roślin. Te kolory pochłaniają ciepło i bardzo się nagrzewają, co może uszkodzić delikatne korzenie niektórych roślin. Jasne pojemniki odbijają ciepło i utrzymują korzenie w chłodzie.

Zobacz również   Jak poprawić komfort w sypialni?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.