16 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Co grozi za jazdę z pękniętą szybą w samochodzie?

2 min read

W przypadku, kiedy jesteśmy posiadaczami samochodu, z pewnością przydadzą nam się ubezpieczenia samochodowe.

Wyjeżdżając autem na ulice trzeba liczyć się z możliwością uczestniczenia w wypadku, kolizji drogowej. Kiedy sprawcą jest inny uczestnik ruchu, wtedy jego ubezpieczenie samochodowe pokryje straty, jednak kiedy sprawcą jesteśmy my, wtedy lepiej posiadać ubezpieczenie AC. Bez ubezpieczenia wszelkie koszty i straty musielibyśmy ponosić z własnej kieszeni, a to mógłby być dość duży wydatek.

W dzisiejszych czasach autocasco dodatkowe cieszy się dość dużą popularnością, dzieje się tak dlatego, że zapewnia ono znacznie lepsze warunki aniżeli ubezpieczenie podstawowe. Dziś bardzo wiele osób pyta o autocasco o charakterze dodatkowym, gdyż mają one nieco inne właściwości, aniżeli te w typie ubezpieczeń podstawowych OC. Obecnie większość kierowców, na co dzień poruszających się samochodami zaczyna myśleć bardziej przyszłościowo, coraz bardziej rośnie nasza świadomość i odpowiedzialność.

Zobacz również   Kontenery pracownicze z prefabrykatów

Oczywiście autocasco będzie ubezpieczeniem które będzie wykrywało znacznie więcej rodzajów szkód niż OC, dlatego też wielu kierowców chcąc dodatkowo się zabezpieczyć z pewnością będzie poszukiwało takiego ubezpieczenia. Dobrym przykładem może być ubezpieczenie szyb naszego pojazdu, w przypadku OC tego rodzaju ubezpieczenie nie występuje, w przypadku AC jak będziemy mogli liczyć na ubezpieczenie szyby. Z pewnością na drodze możemy spotkać wiele różnych sytuacji kiedy nasza szyba może zostać uszkodzona, w przypadku szyby przedniej lub też tylnej może być to dość duży wydatek. W przypadku kontroli drogowej kiedy funkcjonariusz zauważy pękniętą szybę w naszym aucie oczywiście może skończyć się na upomnieniu, jednak mandat może wynosić od 20 do 500 zł. Z pewnością mała rysa czy też małe pęknięcie może zostać się niezauważone, jednak kiedy przykładowo na przedniej szybie występuje dość duże pęknięcie wówczas policjant z pewnością zdecyduje się na mandat.

Zobacz również   Jak nauczyć się bezpiecznej jazdy samochodem?

Dużym problemem może być pęknięta szyba w samochodzie a ubezpieczenie nie zawsze będzie pokrywało tego rodzaju szkodę, dlatego też powinniśmy wykupi dobre ubezpieczenie AC aby odpowiednio chronić nasze szyby.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.