15 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Chcesz robić zdjęcia jak profesjonalista?

3 min read

Podczas robienia zdjęć nauczenie się sztuki robienia idealnego zdjęcia za każdym razem jest łatwe, jeśli znasz odpowiednie sztuczki.

Po zastosowaniu się do rad zawartych w tym przewodniku znacznie lepiej zrozumiesz sposoby na zwiększenie swoich obecnych umiejętności i odkryjesz inne sposoby na poprawę swoich talentów.Spróbuj zbliżyć się do fotografowanego obiektu podczas robienia zdjęć. Jeśli robisz zdjęcia z różnych odległości, będziesz w stanie uzyskać kilka różnych perspektyw, a niektóre mogą wyjść lepiej niż inne. Postaraj się znaleźć miejsce, w którym obiekt zdjęcia wypełnia cały wizjer aparatu — dzięki temu uzyskasz o wiele więcej szczegółów obiektu, a nie tylko szczegóły wypełnienia.Nie pozwól, aby Twój temat odszedł od Ciebie! Jeśli będziesz się wahać zbyt długo, chwila minie i stracisz szansę na wykonanie idealnego ujęcia. Dlatego im szybciej robisz zdjęcia, tym lepiej dla Ciebie.Zrób kolejne zdjęcia swojego obiektu, jeśli jest szansa, że ​​może się poruszyć. Niektóre obiekty, takie jak dzikie zwierzęta, nie będą tylko czekać cierpliwie, aż zrobisz zdjęcie. W takim przypadku zrób szybko jeden strzał, aby mieć nad czym pracować. Następnie, jeśli obiekt się nie poruszył, zrób więcej zdjęć z lepszym ustawieniem i kompozycją.Dowiedz się, jak szybko zrobić zdjęcie. Nie czekaj, aż obiekt zrobi pewną przerwę, może się to nie wydarzyć. Zrób kilka zdjęć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Robiąc szybko zdjęcia, uzyskasz naturalną ekspresję i przerwy. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, twój temat prawdopodobnie będzie miał dość sztywny i sztuczny wyraz.Wybierz temat i skup się na nim. Skieruj aparat na ten obiekt lub obiekt i w razie potrzeby użyj funkcji automatycznego ustawiania ostrości. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje zdjęcie będzie rozmazane. Baw się konwencjami i wybierz nietypowy punkt ostrości, jeśli chcesz uzyskać oryginalne zdjęcia.Świetną wskazówką fotograficzną jest po prostu eksperymentowanie. Chcesz robić zdjęcia jak profesjonalista?

Zobacz również   Szkolenia dla instalatorów i specjalistów ds. pomp ciepła

Nie bój się próbować nowych rzeczy.

Spróbuj oświetlić obiekt w inny sposób lub uchwycić go pod nowym kątem. Wypróbowanie nowych rzeczy, takich jak ta, może pomóc Ci zachować świeżą i kreatywną perspektywę.Spróbuj zaplanować wszystkie ujęcia. Powinieneś zaplanować wszystko, od obiektu, przez kąt, po oświetlenie w miejscu, w którym będziesz fotografować. Poświęcenie trochę czasu na zaplanowanie tego wszystkiego może doprowadzić do znacznie lepszych i ciekawszych zdjęć.Jeśli nie masz dostępnego statywu do użycia w warunkach słabego oświetlenia, spróbuj użyć napędu silnikowego. Spróbuj podkręcić go do góry, a następnie przystąp do wykonania serii ujęć. Zignoruj ​​pierwszy strzał i idź dalej i zachowaj pozostałe, które zawsze będą ostrzejsze niż pierwsze.Kup lustrzankę cyfrową (Digital Single Lens Reflex), jeśli chcesz robić profesjonalnie wyglądające zdjęcia. Kupując aparat, nie przejmuj się tym, ile megapikseli ma produkt; zamiast tego skup się na czujniku obrazu. Większość profesjonalnych fotografów kupuje pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe, które wykonują niezwykle wyraźne zdjęcia fotografowanego obiektu.Aby poeksperymentować z fotografią, pobaw się czasem otwarcia migawki. Niższa prędkość oznacza, że ​​migawka jest otwarta dłużej i może uchwycić ruch. Zdjęcia wodospadu z długim czasem otwarcia migawki sprawiłyby, że woda wyglądała jak jeden ciągły ruch. Krótsze czasy otwarcia migawki pozwalają uchwycić akcję i są często używane w fotografii sportowej. Zdjęcie wodospadu w tym przykładzie wyraźnie pokazuje każdą kroplę wody.Dzięki tym nowym informacjom o fotografii jesteś na dobrej drodze do robienia lepszych zdjęć. Będziesz cieszyć się spędzaniem mniej czasu na usuwaniu zdjęć i przeszukiwaniu katalogu w poszukiwaniu odpowiedniego zdjęcia. Po prostu zastosuj te informacje do tego, co już wiesz i zobacz, jak Twoje zdjęcia ożywają.

Zobacz również   Jak poprawić komfort w sypialni?

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.