sob.. gru 2nd, 2023

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Karty paliwowe jako nowoczesny sposób zarządzania flotą

3 minuty czytany

Przedsiębiorcy posiadający własne floty samochodów służbowych nieustannie poszukują rozwiązań, które pozwolą skutecznie zarządzać większą ilością pojazdów oraz pomogą zoptymalizować koszty ich utrzymania. Rozwiązaniem może być karta paliwowa, która nie tylko ułatwi kontrolę nad flotą ale i przyniesie wymierne profity dla firmy. Dowiedz się, czym jest karta paliwowa i jakie korzyści dla floty niesie jej posiadanie.

Czym jest karta flotowa i na jakiej zasadzie działa

Karta paliwowa dla flot samochodowych to środek, który pozwala na bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie auta, przejazd autostradą lub tunelem oraz szereg innych usług powiązanych z eksploatacją samochodu. Przedsiębiorca, który chce otrzymać kartę flotową często jest proszony o zadeklarowanie minimalnej wartości miesięcznego zużycia paliwa. Rozliczenie paliwa i innych opłat eksploatacyjnych dokonuje się poprzez wystawienie faktury zbiorczej pod koniec każdego miesiąca. Warto jeszcze wspomnieć, że karta zazwyczaj jest zabezpieczona unikalnym kodem PIN, bez znajomości którego nie uda nam się zapłacić nią w żadnym punkcie. Kartą flotową godną polecenia jest polska karta Moyl. Jej ofertę można znaleźć na stronie https://www.moyl.pl/, gdzie dowiesz się jak dzięki karcie flotowej kontrolować wydatki oraz oszczędzać pieniądze i czas.

Zalety karty flotowej

Posiadanie karty flotowej to nie tylko możliwość uzyskania niezwykle korzystnych zniżek na zakup paliwa oraz rabatów naliczanych za duże zakupy. Jest to również jeden z elementów nowoczesnego zarządzania flotą, który pozwala na szybkie i stałe kontrolowanie wydatków ponoszonych na wszystkie aspekty związane z obsługą i tankowaniem aut firmowych.

Karta flotowa to również oszczędności w zakresie księgowania wszelkich wydatków pracowników, takich jak koszty zaliczek na delegację. Dodatkowym atutem jest możliwość uruchomienia opcji, która zobowiązuje kierowcę do podania stanu licznika podczas każdorazowego tankowania. Pozwala to kontrolować, czy auta firmowe nie są wykorzystywane do celów prywatnych pracownika oraz wyeliminować nadmierne tankowanie. Niestety, takie działanie kierowców jest wręcz plagą dzisiejszych czasów. Wielu pracowników próbuje oszukiwać pracodawców tankując do kanistra, a nawet do prywatnego samochodu, co naraża firmę na spore straty finansowe. Można z tym walczyć kontrolując stan paliwa oraz spisując przebiegi aut, jednak zajmuje to zdecydowanie zbyt wiele czasu. Karta flotowa nie tylko pozwala na nieustanne monitorowanie ilości tankowanego paliwa ale i umożliwia narzucenie własnych zasad korzystania z niej. Może to być wyrażenie zgody na tankowanie jedynie wybranego rodzaju paliwa czy wybór konkretnych stacji benzynowych. Karta flotowa umożliwia również zastrzeżenie dni, w które obowiązywać będzie zakaz tankowania z jej użyciem.

Kolejną zaletą kart flotowych jest zdecydowane ograniczenie papierologii firmowej. Wszelkie wydatki ponoszone za pośrednictwem karty są fakturowane na koniec każdego miesiąca na tzw. fakturze zbiorczej. Oznacza to, że pracownicy nie muszą już każdorazowo pobierać faktur za zakupy czy tankowanie, a cała księgowość jest dużo bardziej przejrzysta.

Warto również wspomnieć, że karta flotowa pozwala również na tankowanie poza granicami naszego kraju, bez konieczności każdorazowego przewalutowania finansów. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które ułatwia szczególnie funkcjonowanie flot, które często poruszają się po całej Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *