13 lipca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Jak nowy samochód, to jaki?

4 min read

Marzysz o szybkim, bezawaryjnym aucie? Liczysz na bezpieczną i bezproblemową jazdę? Zamierzasz kupić nowy samochód, lecz wahasz się jeszcze przed dokonaniem wyboru? Może nie wiesz, na jaką markę się zdecydować? Jakiego modelu szukać i czym się kierować? Warto prześledzić rankingi, testy i fora internetowe, by wybrać auto sprawdzone, bezpieczne i komfortowe. Jaki samochód łączy bezpieczeństwo i wygodę? Może nowe Volvo będzie dla Ciebie dobrym wyborem?

Jak wybrać najlepsze auto? – Sprawdzaj rankingi niezawodności

W jakie nowe auto warto zainwestować, aby uniknąć usterek i niczym się nie przejmować? Informacji najlepiej szukać u źródła, pytać kierowców o ich doświadczenia użytkowania samochodu. Nikt nie wyrazi dokładniejszej opinii na temat modelu i marki niż osoba, która na co dzień korzysta z pojazdu. W ten sposób powstają rzetelne zestawienia najmniej awaryjnych samochodów, które nie widują mechanika i nie potrzebują pomocy drogowej. Pamiętajmy oczywiście, że każdy samochód należy traktować indywidualnie, gdyż w każdym wymieniamy części i przeprowadzamy naprawy. Na rynku są jednak takie modele, które w rankingach wypadają najlepiej.

Choć każdy kieruje się swoim gustem i swoimi potrzebami, warto zapoznać się również z niezależnymi rankingami. Użytkownicy oceniają w nich auta pod względem mechaniki i technologii, jak również pod względem wyglądu, komfortu i niezawodności. Sprawdziliśmy zatem raporty najmniej awaryjnych samochodów i wiemy, jakie modele sprawdzają się najlepiej. Jesteśmy też pewni, że tego typu raporty i zestawienia pomogą dokonać wyboru najmniej awaryjnego samochodu.

Zobacz również   Volvo V50 wymiana wybieraka: Jak zadbać o płynną zmianę biegów

Co w autach psuje się najczęściej?

Niemiecki automobilklub ADAC zebrał i przeanalizował kolejne zgłoszenia awarii samochodowych. Na podstawie danych przygotował specjalny raport, w którym wymienił najmniej awaryjne samochody i najczęstsze przyczyny wzywania pomocy. Wśród najczęstszych problemów jest niesprawny akumulator i dotyczy to około 46,3% wszystkich przypadków. Warto też wspomnieć, że dla nikogo nie było to niespodzianką, gdyż w zeszłych latach zawodziło dokładnie to samo. Co jeszcze bywało częstym powodemwzywania pomocy drogowej?

● Akumulator – 46,3%

● Usterki silnika – 15,9%

● Alternator, rozrusznik, instalacja elektryczna – 10%

● Ogumienie i koła – 7,1%

● Układ paliwowy – 3,2%

● Układ chłodzenia, klimatyzacja i ogrzewanie – 2,1%

● Układ wydechowy i oczyszczania spalin – 1,2%

● Pozostałe (m.in. układ kierowniczy, hamulce i napęd) – 14,2%

Warto pamiętać jednak, że żaden ranking nie jest idealny, gdyż każda usterka jest inna i wszystko zależy od kosztów naprawy. Pewne jest natomiast, że każdy zgłaszany problem był na tyle poważny, by unieruchomić samochód i uniemożliwić kontynuowanie jazdy. Analizując raporty z ostatnich lat, można również wywnioskować, że dealer Volvo ma powody, by świętować. W niezależnych rankingach i testach zderzeniowych Volvo jest często najlepsze! Szwedzka marka słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu zawsze stawia jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Zobacz również   Jak kupić akumulator do samochodu: Praktyczny przewodnik dla kierowców

Jaki samochód warto wybrać? Jakie układy wspomagające znajdziemy w Volvo?

Analizując raporty z ostatnich lat, wiemy także o tym, że dealerowi Volvo warto się bliżej przyjrzeć. W wielu rankingach to właśnie Volvo zajmuje najwyższe miejsce, co oznacza, że jest to jedno z najlepszych aut na świecie. Szwedzi stworzyli samochód prestiżowy, bardzo komfortowy, który słynie ze swojej niezawodności. Wśród najmniej awaryjnych modeli wyszczególnić należy m.in. Volvo XC40, Volvo XC60, Volvo S80 i przestronne, rodzinne Volvo V60.

Jak informuje nas dealer Volvo, auta naszpikowane są elektroniką i wyróżniają się obecnością nowoczesnych układów wspomagających. Systemy informują i ostrzegają kierowcę, co zapobiega często kolizjom i groźnym wypadkom na drodze. W standardowym wyposażeniu wielu modeli znajdziemy często radar kompatybilny z kamerą, który wykrywa pieszych, rowerzystów i duże zwierzęta. Nie przeszkadza mu nawet całkowita ciemność.

Modele wyposażone są również w układ awaryjnego hamowania. System City Safety najpierw ostrzega kierowcę przed niebezpieczeństwem na drodze, a następnie automatycznie hamuje w celu uniknięcia zderzenia lub złagodzenia skutków uderzenia. Podczas długiej jazdy przyda się także tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od jadącego przed nami pojazdu, a w razie potrzeby zatrzyma i ponownie rozpędzi auto.

Zobacz również   Porsche Boxster - Wymiana Sprzęgła dla Pełnej Przyjemności z Jazdy

Co jeszcze dealer Volvo może nam zaoferować? Są to m.in.

● System rozpoznający znaki drogowe,

● Układ utrzymujący samochód na właściwym torze,

● Funkcję ostrzegającą o zmęczeniu kierowcy,

● System monitorujący martwe pole,

● System pomagający zmieniać pasy ruchu,

● Układ ułatwiający parkowanie.

Coraz częściej innowacyjne systemy znajdują się w standardowym wyposażeniu, co zapewnia nam większe bezpieczeństwo. Zawsze warto jednak sięgnąć również po listę opcji dodatkowych, które dealer Volvo może nam zaproponować. Wszystko ma bowiem duży wpływ na nasze bezpieczeństwo i koszty eksploatacji pojazdu, może też zwiększyć poziom komfort i wygodę na drodze.

Modele marki Volvo to jedne z najbezpieczniejszych samochodów. Są ekonomiczne, niezawodne i komfortowe. Volvo przyzwyczaiło nas bowiem do tego, że łączy w sobie bezpieczeństwo i wygodę. Jeśli nie wiesz, na jakie auto warto się zdecydować, samochody Volvo będą dobrym wyborem!

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.