17 czerwca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Dacia Duster – czy zasługuje na swoją popularność?

3 min read

Dacia Duster to auto pierwszego wyboru dla wielu osób, które marzą o własnym SUV-ie. Decyduje o tym m.in. przystępna cena – to auto kosztuje znacznie mniej niż modele tej klasy innych europejskich czy azjatyckich producentów. Czy niższa cena oznacza, że trzeba pogodzić się z niższą jakością? Warto wiedzieć, że druga generacja Dacii Duster z 2017 roku przeszła prawdziwą rewolucję w stosunku do pierwotnej wersji. Sprawdź, za co ceniony jest ten niskobudżetowy SUV.

Dacia Duster – najważniejsze informacje

Samochody typu SUV po raz pierwszy znalazły się w ofercie rumuńskiego producenta w 2010 roku. Dacia Duster szybko zdobyła dużą popularność. Te kompaktowe auta o niezbyt bogatym wyposażeniu były atrakcyjne przede wszystkim z powodu ceny – niższej niż w przypadku innych samochodów z tego segmentu.

Zobacz również   Zablokowana stacyjka audi a3 8p: przyczyny i sposoby naprawy

W 2017 roku na rynku zadebiutowała nowa wersja Dacii Duster. I to właśnie ona stała się w Polsce bestsellerem. Ma przestronne wnętrze, nowoczesną linię nadwozia i oferuje duży wybór, jeśli chodzi o rodzaje silników. Jeśli szukasz auta do jazdy w terenie, możesz wybrać model z napędem na cztery koła. Poruszanie się zarówno w mieście, jak i po polnych drogach ułatwia wysoki na 21 cm prześwit z tyłu.

Dostępne wersje Dacii Duster

Ten SUV jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Access (najtańszej), Essential, Comfort, Prestige (najdroższej i najbogatszej, m.in. z automatyczną klimatyzacją i kamerą cofania). Kierowcy mają także do wyboru auta z napędem na dwa i cztery koła.

Jeśli chodzi o silniki, to producent oferuje następujące wersje:

  • silnik benzynowy 1.0 TCE o mocy 90 KM oraz 1.3 TCE o mocy 130 lub 150 KM;
  • silnik LPG o mocy 100 KM;
  • silnik 1.5 Blue DCI o mocy 110 KM.
Zobacz również   Mercedes-Benz EQC: Wymiana oleju w skrzyni dla długowieczności i płynnej jazdy

Poszczególne wersje Dacii Duster różnią się także pojemnością silnika. Wynosi ona od 445 do 1478 litrów.

Ile kosztuje Dacia Duster?

Nowe SUV-y Dacia Duster z podstawowym wyposażeniem kosztują nieco mniej niż 80 tysięcy złotych. Im bogatsze wyposażenie, tym wyższa cena – nawet ponad 100 tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że to nadal mniej niż koszt zakupu aut tej klasy od innych producentów.

Leasing i najem długoterminowy – szybki i prosty sposób na korzystanie z Dacii Duster

Dacia Duster cieszy się popularnością nie tylko jako auto kupowane na własność. Jest także częstym wyborem wśród osób, które biorą auto w leasing lub korzystają z niego w ramach najmu długoterminowego. Jakie są koszty w obu tych przypadkach?

Zobacz również   Audi a3 8p i 8l: gdzie znajdują się bezpieczniki?

Najniższe raty leasingu i czynsz najmu zaczynają się już od nieco ponad 1000 złotych. Jeśli zdecydujesz się na Dacię Duster z mocniejszym silnikiem i bogatszym wyposażeniem, koszty nadal będą stosunkowo niewielkie – około 1,5 tysiąca złotych miesięcznie. To jedna z atrakcyjniejszych ofert na rynku najmu i leasingu.

Pamiętaj, że na wysokość opłat wpływa kilka czynników: przede wszystkim wysokość wkładu własnego oraz czas, na jaki zawierana jest umowa. W przypadku najmu czynsz może być wyższy, jeśli zdecydujesz się na dodatkowe usługi: wymianę opon, assistance czy serwis.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.