15 stycznia 2025

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Czym jest system EETS?

3 min read

Na czym polega działanie systemu EETS i jakie są jego mocne strony? Co możesz zyskać dzięki korzystaniu z BP Tollbox dla EETS? Odpowiedzi na te, a także inne pytania poznasz w naszym artykule!

System EETS – co musisz o nim wiedzieć?

Skrót ten z pewnością kojarzą osoby, które często podróżują samochodem po Europie, jest on również niezbędny w pracy zawodowej spedytora lub menedżera floty. EETS to Europejska Usługa Opłaty Elektronicznej, czyli system, którego głównym zadaniem jest zniesienie barier oraz wielu utrudnień występujących w szeroko rozumianym transporcie międzynarodowym w postaci uiszczania płatności drogowych. Technologię tę wdrożono w 2018 roku w niektórych państwach Unii Europejskiej, takich jak Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Hiszpania czy Portugalia, w najbliższych latach obszar funkcjonowania systemu jednak wzrośnie. Do państw z EETS dołączy m.in. Polska, ale i Rumunia, Węgry, Czechy czy Słowacja. Warto w tym miejscu dodać, że regulacje pozwalające na korzystanie z pojedynczego urządzenia do poboru opłat drogowych mogą być wykorzystywane wyłącznie na drogach, które są wyposażone w elektroniczny system poboru opłat. Z reguły są to „większe trasy”, na naszym podwórku to np. drogi zarządzanie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zobacz również   Mitsubishi Eclipse Cross - Wymiana amortyzatora dla lepszej wydajności

Zasadniczą rolą systemu EETS jest uproszczenie rozwiązań związanych z rozliczaniem opłat drogowych w Europie. Można to skrócić w następujący sposób:

• jedna faktura,

• jeden box,

• jeden pośrednik.

Tak jak w innych branżach, korzystanie z pojedynczego urządzenia do poboru opłat, określanego jako OBU (z ang. On Board Unit), ma za zadanie uproszczenie dotychczasowych procedur, co z kolei docelowo prowadzi do oszczędności na różnych polach – nie tylko finansowych, ale i np. skróceniu całkowitego czasu transportu. Przed wdrożeniem EETS przewoźnik musiał mieć w pojeździe wszystkie urządzenia do poboru opłat drogowych, z których miał zamiar skorzystać w trakcie trasy – w końcu w różnych krajach panowały odmienne regulacje. Dzięki uruchomieniu EETS i możliwości korzystania z jednego sprzętu w wielu krajach całość stała się znacznie prostsza. Wpływ tych zmian jest zresztą znacznie szerszy. Otóż np. menadżer floty nie musi w specyficzny sposób planować trasy lub przygotowywać szczegółowych kosztorysów. Jedno urządzenie, w postaci np. BP Tollbox EETS, i jedna faktura to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które cieszy się zaufaniem coraz większej liczby przedsiębiorców na terenie całej Europy. Warto zauważyć, że ten produkt pozwala na rozliczanie opłat drogowych w kilku technologiach, np. mikrofalowych i satelitarnych. Po przekroczeniu granicy danego kraju BP Tollbox dostraja się do systemu panującego w tym państwie i automatycznie nalicza opłaty. Co ważne – nie są one wyższe niż stawki dostępne w lokalnych boxach.

Zobacz również   Odkryj niewiarygodne powody, dlaczego motocykliści się pozdrawiają! To cię zaskoczy!

BP Tollbox EETS – dodatkowe korzyści

Korzystanie z BP Tollbox EETS wiąże się z wieloma benefitami, które w pierwszej chwili niekoniecznie muszą przychodzić do głowy. Jednym z przykładów jest to, że produkt ten nie jest przypisany do konkretnego samochodu – sprawia to, że bez trudu możesz sprzęt przenosić między posiadanymi pojazdami. To znacząco zwiększa elastyczność działań każdego przedsiębiorstwa. Ponadto nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów w postaci kaucji, personalizacji czy przesyłki produktu, a wszystkie aktualizacje będą zachodziły bezprzewodowo i całkowicie darmowo. Oprócz tego BP Tollbox EETS oferuje możliwość geolokalizacji za pomocą systemu GPS. BP Tollbox EETS to wysokiej klasy urządzenie, które z pewnością usprawni działanie Twojej firmy!

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.