18 czerwca 2024

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

Czym charakteryzują się silniki Deutz?

2 min read

Firma Deutz została założona w Niemczech w roku 1876, obecnie specjalizuje się w produkcji silników do ciągników rolniczych oraz innych pojazdów specjalistycznych. Deutz specjalizuje się w silnikach chłodzonych powietrzem, cieczą, obecnie wprowadzane są także nowoczesne silniki napędzane za pomocą wodoru. Wiele silników Deutz wykorzystywanych jest w urządzeniach przemysłowych, maszynach budowlanych czy agregatach prądotwórczych.

Zalety silników Deutz

Producent silników Deutz oferuje bardzo nowoczesne rozwiązania, jednostki napędowe, które są nie tylko oszczędne w zużyciu paliwa, ale także spełniają normy emisji tlenków azotu. Nowe wytyczne Unii Europejskiej stawiają przed firmami wiele wyzwań, dlatego projektanci cały czas poszukują nowych rozwiązań, które wpływają korzystnie także na koszty eksploatacji. Obecnie stosuje się elektroniczne sterowanie, sterowniki silnika, które nadzorują dostarczanie właściwej mieszanki paliwowo-powietrznej, kontrolują obroty, działanie skrzyni biegów, temperaturę oleju, oraz wiele innych parametrów. Stosowane są także systemy wtryskiwania paliwa pod zwiększonym ciśnieniem, co pozwala zwiększyć moc silnika. Silniki marki Deutz są stosowane także w przypadku łodzi, statków oraz maszyn górniczych.

Zobacz również   Audi A6 wymiana wybieraka: Kluczowe informacje dla właścicieli

Silniki Deutz w ciągnikach rolniczych

Jednym z producentów współpracującym z Deutz jest firma Zetor, która wykorzystuje silniki w ciągnikach rolniczych. Wykorzystywane są mniejsze jednostki o pojemności 2,9 l, mocy 75KM oraz w mocniejsze sześciocylindrowe silniki o mocy ponad 160 KM. W silnikach zastosowano system DVERT (Deutz Variable Emission Reduction Technology), który redukuje emisję spalin. Jest to system elektroniczny, działający na podstawie informacji z wielu elementów ciągnika, będzie to układ napędowy, układ hydrauliczny, w celu zoptymalizowania działania jednostki. Dzięki temu można w pełni wykorzystać moc silnika, prawidłowo skonfigurować skrzynię biegów, zastosować nowoczesną automatykę sterowania oraz hydraulikę. Zaletą nowej technologii jest niższe zużycie paliwa, zmniejszenie hałasu oraz możliwość dłuższej eksploatacji.

Dużą zaletą użytkowania silników Deutz jest także dobra dostępność części zamiennych, elementów eksploatacyjnych, które możemy zakupić w Internecie, przykładowo w sklepie https://deutz-sklep.pl. Silniki Deutz to technologia dobrze znana mechanikom i serwisantom, dzięki temu szybko można dokonać niezbędnych napraw.

Zobacz również   BMW Seria 3: Wymiana baterii w pilocie

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.