wt.. sie 16th, 2022

Moto One – Portal motoryzacyjny

Informacje, Opinie i Ciekawostki z Auto moto

wypalanie filtra cząstek stałych vw passat najlepsza metoda

Odkąd pojawiły się filtry cząstek stałych kierowcy ciągle na nie narzekają. Nie ma się, co dziwić jest to urządzenie, które jest kłopotliwe w eksploatacji, a tym bardziej tego doświadczamy w mieście.

Sprawdzone metody wypalanie filtra cząstek stałych vw passat

Teoretycznie, co czterysta, pięćset kilometrów konieczne będzie wypalanie filtra cząstek stałych, ale w mieście jest to nawet mniej niż dwieście kilometrów. W momencie zapalenia się kontrolki o wypalaniu filtra nie można samochodu wyłączyć. Jeśli to zrobimy to całość się zapcha i trzeba będzie zaholować samochód na warsztat. Jest to czasochłonne i kosztowne, dlatego lepiej takiego rozwiązania unikać. W takim razie jak powinno wyglądać wypalanie filtra cząstek stałych vw passat, żeby wszystko było jak należy? Na pewno samochód musi cały czas chodzić. Jeśli stoimy w korku, co niestety często się zdarza i właśnie wtedy kontrolka się zapala to trzeba będzie trzymać samochód na obrotach, które będą w granicach 2500. Nie mniej i nie więcej. Oczywiście zadanie nie jest takie proste, dlatego często wypalanie filtra cząstek stałych vw passat nie za dobrze się kończy i zaczynają się wtedy problemy. Bez pomocy specjalistów wtedy sobie na pewno nie poradzimy.

Sposoby na wypalanie filtra cząstek stałych vw passat

Najlepszym sposobem, który przynosi efekt jest po prostu wydostanie się poza miasto. Jedziemy wtedy utrzymując te dwa i pół tysiąca obrotów i staramy się jechać bez zatrzymywania. Dzisiaj mamy obwodnice miast, ale mamy również drogi ekspresowe i jeśli w pobliżu takiej jesteśmy to mamy łatwiejsze zadanie. Wypalanie wcale nie jest procesem krótkim, dlatego wiele osób nie ma na to czasu.

wypalanie filtra cząstek stałych vw passat skuteczne metody

Trzeba liczyć się z tym, że musimy przejechać nawet trzydzieści kilometrów żeby kontrolka zgasła i żeby można było wrócić do pracy czy do swoich zajęć. Nie można tego omijać, bo nic na tym nie zyskamy, a możemy mieć naprawdę poważne problemy. To, dlatego trzeba wypalanie filtra cząstek stałych vw passat zrobić tak jak zaleca to producent. Wtedy wydłużamy żywotność filtra cząsteczek stałych, co oczywiście przekłada się na mniejsze koszty.